Schaumburg

Schaumburg Urbanic Patinamatic – recenzja

Drugim z czasomierzy, w przypadku którego zastosowano patynowanie, jest Urbanic Patinamatic. W mojej opinii jest to doskonała propozycja firmy Schaumburg, gdyż zachowuje ona nietuzinkowość patynowania, jednocześnie wciąż pozostając na tyle „klasyczna”, że będzie w stanie trafić w gusta szerszego grona odbiorców aniżeli model Steampunk.

Koperta została wykonana ze stali szlachetnej. Jej powierzchnia jest matowa, co nadaje jej ciekawego charakteru. Zasadnicza część koperty została także pokryta patyną, dzięki czemu udało się uzyskać kolor przypominający bardziej brąz aniżeli stal. Czasomierz mierzy 45mm średnicy, ale jego forma została tak ukształtowana, że nie czuje się by zegarek był przesadnie wielki. Będzie się on dobrze prezentował zarówno na większych jak i na nieco mniejszych nadgarstkach. Z prawej strony koperty umieszczono koronkę ozdobioną logo producenta. Boki koperty są tak ukształtowane, że po prawej stronie tworzą one osłonę koronki. W tym miejscu należy podkreślić, że to właśnie te elementy moim zdaniem w głównej mierze budują charakter kopert z tej serii. Producent określił wodoodporność na poziomie 100m (10atm). W centralnej części stalowego dekla umieszczono duże logo producenta.

Patynowana tarcza posiada wertykalny wzór o ciemnej kolorystyce. Na jej powierzchni umieszczono nakładane indeksy godzinowe. Centralnie osadzone wskazówki są znacznie jaśniejsze od tła, dzięki czemu bez trudu można odczytać aktualny czas. Wskazówki oraz indeksy godzinowe nie posiadają jakiegokolwiek wypełnienia materiałem luminescencyjnym, przez co w słabym oświetleniu czytelność wskazań znacznie spada. Na godzinie 6 umieszczono okienko datownika. Cyferblat możemy obserwować przez szkło szafirowe, które pokryto warstwą antyrefleksyjną.

Wewnątrz zegarka pracuje kaliber SW-20A z automatycznym naciągiem sprężyny. Bazuje on na sprawdzonej przez lata konstrukcji ETA 2824-2. Dzięki temu możemy podejrzewać długą i bezproblemową pracę mechanizmu, a okresowy przegląd będzie możliwy we właściwie każdym zakładzie zegarmistrzowskim.

Zegarek jest oferowany na skórzanym pasku, który sprawiał dobre wrażenie, jednak z pewnością jego jakość będzie można ocenić dopiero po dłuższym okresie użytkowania.

Podsumowanie:

Urbanic Patinamatic to naprawdę ciekawy zegarek. Posiada unikalną stylistykę, a jakości wykonania nie można nic zarzucić. Do tego został całkiem rozsądnie wyceniony, gdyż w sklepie zapłacimy za niego 5600zł. Oczywiście wiele osób zarzuci mu zastosowanie werku 2824, który bez trudu odnajdziemy w zegarkach znacznie tańszych. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że mechanizm ten jest montowany także w droższych czasomierzach. Niezależnie od ceny, polecam obejrzeć go na żywo, gdyż prezentuje się nietuzinkowo.

W tym miejscu chciałem podziękować firmie Chrono Online Sp.j – będącej dystrybutorem zegarków marki Schaumburg w Polsce za użyczenie zegarka do zdjęć.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s