Emile Chouriet

Emile Chouriet Challenger Deep – recenzja

Oferta zegarków, które mogłyby zostać uznane za dedykowane do nurkowania jest bogata i to niezależnie wskazywania konkretnego producenta. Z tego samego powodu nie dziwi fakt, że w palecie czasomierzy Emile Chouriet pojawił się tzw. „diver” o nazwie Challenger Deep.

Koperta posiada linie, które można uznać za dosyć charakterystyczne dla firmy ECh. Element ten wykonano ze stali nierdzewnej. Średnica wynosi 42mm co jest udanym kompromisem pomiędzy wielkością, a czytelnością. Grubość całej konstrukcji to 13mm. Z tyłu odnajdziemy pełny dekiel z głęboko przetłoczonym motywem kotwicy. Element ten prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Wodoodporność została określona przez producenta na poziomie 300m. Z prawej strony koperty umieszczono osłonę koronki wraz z zakręcaną koronką, która została ozdobiona logo producenta. Uzupełniono ją także niewielkim czerwonym elementem, który nadaje temu elementowi nieco ciekawego detalu. Operowanie koronką jest wygodne, a pracy gwintu nie można nic zarzucić. Obrotowy bezel posiada czarno-białą ceramiczną wkładkę. Pierścień lunety wypełniono przy pomocy szkła szafirowego.

Czarno-białą kolorystykę nadano także cyferblatowi. Przekłada się to na dużą czytelność wskazań pomimo niezbyt dużych indeksów godzinowych. Podziałka minutowa również należy do tych drobnych i skłaniających się bardziej ku precyzji aniżeli czytelności w słabszych warunkach oświetleniowych. W tym miejscu należy zauważyć, że w słabszym oświetleniu czytelność nieco spada. Elementy pokryte substancją luminescencyjną świecą umiarkowanie jasno, a czas świecenia można uznać za zadowalający.

Na godzinie 3 zlokalizowano okno datownika, które podnosi użyteczność tego modelu w codziennym użytkowaniu. Na godzinie 6 umieszczono znak graficzny, który swym kształtem przypomina kotwicę. Znak ten również został wykonany jako luminescencyjny.

W zegarku zastosowano mechanizm EC9316, który jest wyposażony w automatyczny naciąg sprężyny.

W zegarku który mieliśmy okazję fotografować, zamontowany był gumowy pasek, który wyposażono w zapięcie motylkowe. Jakości paska nie można było nic zarzucić – w tym względzie obiektywnie będzie można się wypowiedzieć wyłącznie po znacznie dłuższym okresie użytkowania.

Podsumowanie:
Emile Chouriet Challenger Deep to ciekawy czasomierz, który na swój sposób interpretuje sprawdzone wzorce. Jakości wykonania trudno także cokolwiek zarzucić. Model te jest dowodem na to, że sprawdzone rozwiązania można zinterpretować na wiele sposobów.

W tym miejscu chciałem podziękować firmie Chrono Online Sp.j – będącej dystrybutorem zegarków marki Emile Chouriet w Polsce.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s