Montblanc

Montblanc Summit 2 Smartwatch Collection

Foto: Materiały prasowe firmy Montblanc

Rynek zegarków elektronicznych tzw. smartwatch, rozwija się w ostatnich latach bardzo dynamicznie. Idea połączenia elementów tradycyjnego czasomierza z funkcjami realizowanymi jeszcze niedawno wyłącznie za pośrednictwem telefonów komórkowych przyjęła się bardzo dobrze. O pierwszej generacji modelu Summit pisaliśmy półtora roku temu (LINK). Uwidacznia to, jak szybko dokonuje się postęp technologiczny, który próbuje nadążyć za oczekiwaniami klientów.

Stylistyka została oparta o założenia kolekcji Montblanc 1858. Producent podkreśla, że w nowej wersji zegarka wprowadzono bardzo wiele zmian, które mają wznieść ten produkt na jeszcze wyższy poziom. Pierwszym elementem, który przeprojektowano, jest koperta. Nadano jej więcej geometrycznych płaszczyzn. Samo połączenie pomiędzy fragmentami polerowanymi, a szczotkowanymi również jest bardziej złożone niż w poprzedniku. Koperta mierzy 42mm średnicy i jest wykonana ze stali nierdzewnej. Producent podaje, że zastosowanie takiej średnicy ma być kompromisem, który zadowoli zarówno mężczyzn jak i kobiety jeżeli chodzi o układanie się czasomierza na nadgarstku. Wysokość czasomierza to 14,3mm. Z prawej strony umieszczono koronkę, która wydaje się obecnie nieco większa, by zapewnić łatwiejsze operowanie nią. Z prawej strony umieszczono dwa przyciski, co których możemy przypisywać różne funkcje. Dekiel wykonano ze szkła szafirowego oraz żywicy wzmacnianej włóknem szklanym.

„Sercem” modelu Summit 2 jest procesor Snapdragon Wear 3100 firmy Qualcomm. Ma on zapewniać wyjątkową wydajność przy jednoczesnej oszczędności energii. Dla osób potrzebujących wyjątkowo długiego działania zegarka, opracowano tryb, który kosztem ograniczenia funkcjonalności do wskazywania wyłącznie bieżącego czasu, pozwala na odczytywanie godziny przez 4 do 5 dni. Wyświetlacz AMOLED ma rozdzielczość 390 x 390 (327 ppi) i średnicę 1,2″. Wodoodporność określono na 50m (5ATM). Wewnątrz czasomierza zamontowano pamięć 1GB oraz dysk flash o pojemności 8GB.

Tym co stanowi o wyjątkowości i uniwersalności zegarków typu smartwatch, to ogromne możliwości personalizacji. Summit 2 pozwala na konfigurowanie tła cyferblatu, wskazówek, komplikacji czy też dodatkowych wskazań, co przekłada się na ponad tysiąc możliwych kombinacji. Nabywcy będą mogli wybierać pomiędzy kopertą stalową, stalową pokrytą częściowo powłoką DLC, stalową pokrytą w całości powłoką DLC, bądź też kopertą wykonaną z tytanu. W tym przypadku producent zaoferował aż 11 wariantów, które w zestawieniu z bogatą paletą pasków i bransolet przekłada się na ponad 70 000 możliwych wariantów.

Summit 2 umożliwia odbieranie powiadomień, zarządzenie aplikacjami, czy też informuje nas o postępach treningowych. Zaimplementowano także funkcje mające ułatwiać szybką zmianę ustawień dla osób, które często podróżują pomiędzy różnymi strefami czasowymi. Za te i inne funkcje mają odpowiadać aplikacje takie jak „Timeshifter®” i „watch face”, które mają minimalizować opóźnienia w wyświetlaniu danych. Podróżowanie ma ułatwić aplikacja Travel Info, która ma za zadanie integrować dane dotyczące przemieszczania się. Pozostawiono oczywiście aktywowany głosem translator, który również ma ułatwiać podróżowanie po świecie. Czasomierz umożliwia także płatności za pośrednictwem protokołu NFC oraz Google Pay. Summit 2 jest wyposażony dodatkowo w altymetr, akcelerometr, żyroskop, czujnik pulsu oraz GPS. Funkcjonalności jest bardzo dużo.

System Wear OS opracowany przez firmę Google pozwala na łączenie zegarka z telefonami z oprogramowaniem Android (kompatybilność z wersją od 4.4 (z wyłączeniem „Go edition”) oraz iOS (od wersji 9.3).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s