Aerowatch

Aerowatch Renaissance Chronographe Phases de Lune – recenzja

Zegarki tzw. kwarcowe rzadko goszczą na stronie Zegarki i Pióra. Powód jest bardzo prosty – wśród miłośników urządzeń służących do odmierzania czasu znacznie bardziej ceniona jest mechanika, aniżeli elektronika. Mechanizmy kwarcowe są jednak niezwykle wygodne – tak naprawdę poza okresową wymianą baterii nie musimy się martwić czymkolwiek innym. To sprawia, że nawet wśród pasjonatów zegarkowych jest wiele osób, które mają w swojej kolekcji taki zegarek.

Wykonana ze stali koperta jest polerowana na wysoki połysk. Mierzy ona 42mm średnicy oraz 11,25mm wysokości. Gabaryty sprawiają, że jest to udany kompromis pomiędzy czytelnością, a wygodą użytkowania. Przyznam, że jestem ciekaw, jak zegarek prezentowałby się, gdyby koperta posiadała nieco ostrzej wyprowadzone krawędzie – wydaje się, że mogłoby to poprawić wygląd całości. Po prawej stronie umieszczono koronkę oraz przyciski służące do obsługi funkcji stopera. Koronka nie jest zbyt duża, jednak w zegarkach kwarcowych korzysta się z niej rzadko. Pełny stalowy dekiel posiada wygrawerowaną literę „A” oraz podstawowe informacje o modelu. Producent oszacował wodoodporność na poziomie 50 metrów.

Tym co jednak najmocniej przykuwa uwagę jest niecodzienna kompozycja cyferblatu. Totalizator związany z funkcją stopera umieszczono na godzinie 10. Sub-tarcza małej sekundy została zlokalizowana na godzinie 6, a na godzinie 2 umieszczono wskazanie faz księżyca. Poniżej naniesiono logo producenta. Antracytowa powierzchnia tarczy została w obrębie sub-tarcz dosyć mocno zagłębiona oraz giloszowana kolistym wzorem. Powierzchnia cyferblatu została także ozdobiona szlifem słonecznym, co w zestawieniu z wycięciami tworzy naprawdę interesujący efekt. Na godzinie 4 widoczne jest wycięcie okna datownika, z którego możemy odczytać aktualny dzień miesiąca. Nakładane indeksy oraz wskazówki pokryto różowym złotem. Tarczę chroni płaskie szkło szafirowe.

Zamontowany w zegarku mechanizm posiada napęd elektryczny. Jego ruchome elementy są łożyskowane za pomocą 4 kamieni. Werk posiada komplikację stopera oraz faz księżyc. Został on wyprodukowany przez firmę ETA.

Opisywany zegarek został dostarczony w komplecie z wykonaną ze stali nierdzewnej bransoletą, która sprawiała dobre wrażenie. Zapinana jest ona za pomocą zapięcia motylkowego. Możliwy jest także zakup w zestawie z paskiem wykonanym ze skóry.

Podsumowanie:

Opisywany czasomierz firmy Aerowatch jest dobrze wykonany, a jego stylistyka jest całkiem ciekawa. Za zegarek w prezentowanej konfiguracji trzeba obecnie zapłacić około 3200zł, co nie jest kwotą małą jak na zegarek z mechanizmem kwarcowym, jednak wiele konkurencyjnych firm oferuje podobne modele w takiej bądź nawet wyższej cenie. Jeżeli szukacie czasomierza, który charakteryzuje się podobnymi kryteriami co tytułowy zegarek, to proponuję go rozważyć, gdyż może akurat okaże się tym właściwym.

W tym miejscu chciałem podziękować firmie Morwa będącej dystrybutorem zegarków marki Aerowatch, za dostarczenie zegarka do recenzji.

1 odpowiedź »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s