Maurice Lacroix

Maurice Lacroix Masterpiece Small Second – recenzja

Przepis na zegarek o eleganckiej stylistyce wydaje się klarowny. Prosta forma, niewiele elementów na tarczy i stonowana kolorystyka wydają się stanowić wszystko, czego potrzebujemy do osiągnięcia celu. Wrażenie to jest z pewnością iluzoryczne, jeżeli spojrzymy na ofertę czasomierzy tego typu.

Masterpiece Small Second firmy Maurice Lacroix jest przedstawicielem zegarków, które cechują się elegancką stylistyką. Srebrzysty cyferblat dopełniono delikatnymi w formie indeksami godzinowymi oraz pozłacanymi wskazówkami. Na zewnętrznym pierścieniu umieszczono dodatkową skalę minutową. Satynowana powierzchnia doskonale wydobywa połyskujące indeksy godzinowe, co przekłada się na odpowiednio wysoką czytelność wskazań. Na wewnętrznej części tarczy umieszczono logo firmy, wycięcie okna datownika oraz sub-tarczę tzw. małej sekundy (którą zlokalizowano na godzinie 6). Wewnętrzna część została ozdobiona giloszowaniem co nadaje jej przestrzennego charakteru. Z pozoru klasyczne kształty wskazówek i indeksów godzinowych ciekawe zestawiono z w pewien sposób minimalistycznym wyrazem sub-tarczy sekundnika czy zewnętrznego okręgu.

Kopertę wykonano ze stali nierdzewnej. Mierzy ona 40mm średnicy, jednak dzięki wąskiemu pierścieniowi lunety zegarek wydaje się większy niż jest w rzeczywistości. Z prawej strony umieszczono koronkę, którą operuje się bez problemu. Powierzchnia koperty łączy fragmenty polerowane oraz szczotkowane. Linie koperty należą raczej do klasycznych i łagodnych – w tym względzie postawiono na neutralność, którą często docenia wielu nabywców tego typu czasomierzy.

Zegarek wyposażono w mechanizm ML 158, który posiada automatyczny naciąg sprężyny.

Jeżeli chodzi o walory użytkowe, to zegarek całkiem dobrze układał się na nadgarstku. 40mm średnicy to nie jest mało dla czasomierzy tego typu, jednak średnica ta sprawia, że zadowoleni powinni być również miłośnicy nieco większych zegarków. Dołączona bransoleta sprawiała dobre wrażenie, jednak wybór paska wydaje się bardziej klasyczną opcją.

Podsumowanie:

Maurice Lacroix Masterpiece Small Second to ciekawy „garniturowiec”, który sprawdzi się nie tylko w zestawieniu z oficjalnym strojem. Jeżeli szukacie klasycznego w wyrazie czasomierza i posiadacie 4360zł to może on być całkiem ciekawą alternatywą.

W tym miejscu chciałem podziękować firmie Kraffkate za użyczenie zegarka do zdjęć.

1 odpowiedź »

  1. Minimalistyczny charakter to coś szczególnego, co może pociągać w zegarku. To coś co jest poszukiwane. I bardzo często przykuwa uwagę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s