ATRAMENTY

Pineider Ink Alchemy Set – recenzja

Wielokrotnie wybierając kolejny atrament, wielokrotnie zastanawiamy się nad jego barwą. Pytania „czy kolor powinien być jaśniejszy lub ciemniejszy”, nieustannie towarzyszą temu procesowi. Nieczęstym widokiem na półkach sklepowych są zestawy oferujące możliwość pełnego dopasowania koloru atramentu do własnych preferencji. Bez wątpienia jednym z najbardziej zaawansowanych zestawów tego typu jest Ink Alchemy z oferty firmy Pineider.

Duże, okazałe pudełko w ciemnozielonym kolorze zapowiada obfitą zawartość wnętrza. Samo opakowanie wykonano z materiałów bardzo dobrej jakości, przez co zestaw ten można bez wątpienia uznać za produkt premium. 

We wnętrzu umieszczono naczynia w dwóch rozmiarach. W pierwszym rzędzie znajdują się kałamarze z atramentami. Zawierają one barwy uznawane za podstawowe oraz ciecze umożliwiają przyciemnianie oraz rozjaśnianie otrzymywanych przez nas kolorów. Kałamarze zawierają solidną porcję cieczy, której bez wątpienia wystarczy na liczne eksperymenty. Flakony posiadają pipety, dzięki którym bez trudu możemy precyzyjnie odmierzać porcje cieczy. Urządzeniem ułatwiającym pobranie nawet ostatnich kropel z kałamarza jest specjalna przedłużka. Pozostałe flakony w nieco mniejszym rozmiarze służą do przechowywania zmieszanych przez nas kompozycji. Zestaw uzupełnia kałamarz podróżny, dzięki któremu nawet w podróży nie zabraknie nam porcji naszego ulubionego koloru.

Podsumowanie:

Pineider Ink Alchemy to bez wątpienia obecnie najciekawszy na rynku zestaw, dzięki któremu możemy przygotować atrament w praktycznie dowolnym kolorze. Zestaw prezentuje się bardzo okazale. Flakony z atramentami zawierają naprawdę sporą porcję atramentów, dzięki czemu wystarczą one na bardzo długi okres czasu. Pozwoli to również na liczne eksperymenty kolorystyczne. Ink Alchemy kosztuje 800zł – początkowo może wydawać się to niemałą kwotą, jednak jeżeli weźmiemy wspomnianą wcześniej objętość aż pięciu kałamarzy oraz unikalne właściwości, szybko okazuje się, że cena jest całkiem atrakcyjna.

Podziękowania dla firmy INNER – TOMAR S. C. będącej dystrybutorem marki Pineider za dostarczenie zestawu do recenzji.

1 odpowiedź »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s