Montblanc

Montblanc Great Characters Edition Elvis Presley

Foto: Materiały prasowe firmy Montblanc

„Ambicja jest snem z silnikiem V8” – takim hasłem przewodnim reklamowana jest najnowsza edycja przyborów piśmienniczych firmy Montblanc. Została ona zadedykowana postaci, która na stałe wpisała się w historię muzyki jako „Król Rock’n’Roll’a”. Elvis Aaron Presley (8.01.1935 – 16.08.1977) był amerykańskim piosenkarzem i aktorem. Urodził się w Tupelo w stanie Mississippi,  a następnie przeniósł się do Memphis w stanie Tennessee. Elvis Presley zyskał sławę w połowie lat pięćdziesiątych – w radiu, telewizji i na srebrnym ekranie. Nadal jest uznawany za  jedną z najważniejszych postaci scenicznych. Znany był ze swojego krzykliwego stylu życia i przebojowych kostiumów. Na „koncie” piosenkarza znajduje się ponad 100 hitów, ponad 1300 koncertów oraz 31 filmów. Sprzedanych zostało ponad miliard płyt z jego muzyką. Trzykrotnie zdobył też nagrodę Grammy.

Firma Montblanc przygotowała trzy warianty produktów, z których każdy poświęcony jest odrębnemu etapowi twórczości piosenkarza. Edycja specjalna stanowiąca podstawowy model, inspirowana jest koncertem z 1968 roku. Edycja limitowana 1935 nawiązuje to działalności w Las Vegas, natomiast ograniczona do 98 egzemplarzy edycja, inspirowana jest koncertem „Aloha from Hawaii”, który transmitowany był przez satelitę do 1,5 miliarda ludzi mieszkających w 40 krajach.

Wspólnym elementem wszystkich przyborów piśmienniczych, są liczne inspiracje światem amerykańskiej motoryzacji, której wielkim fanem był Elvis. Zakupił on ponad 300 samochodów, z których większość została przez niego rozdana w roli prezentów. Uwielbiał on potężne silniki V8, których dźwięk jak żaden inny pasował do klimatu jego muzyki oraz stylu bycia. Klips w kształcie litery V z ośmioma otworami przypominającymi blok silnika V8, to właśnie jedno z takich nawiązań. Kolejnym odniesieniem, które w znacznej mierze wpłynęło na kształt pióra, a przede wszystkim na szeroki pierścień skuwki oraz element stanowiący pokrętło sytemu napełniania (w przypadku pióra wiecznego), jest nawiązanie do świecy zapłonowej montowanej w silniku.

Giloszowany wzór na skuwce oraz korpusie inspirowany jest pierścieniem przygotowanym specjalnie na koncert „Aloha from Hawaii”. Górna część klipsa została ozdobiona inicjałami EP, które stylizowane są na wzór okularów przeciwsłonecznych noszonych przez piosenkarza. Na szczycie skuwki umieszczono logo firmy Montblanc, w które wpasowano stylizowane logo artysty – przypomina ono logo, które wyświetlano w ramach zapowiedzi koncertów artysty.

Na korpusie edycji specjalnej oraz LE98 umieszczono napis „Elvis has left the building” – tymi pamiętnymi słowami wypowiadanymi przez spikerów pod koniec licznych występów na żywo w latach ’60 i ’70 informowano publiczność, że nie będzie już bisów, oraz aby tłum opuścił już salę.

Montblanc Great Characters Elvis Presley Special Edition

Żywica w kolorze czarnym nawiązuje do słynnego skórzanego kombinezonu, który Elvis nosił podczas NBC „Elvis’ TV Special” w 1968 roku. Jej powierzchnia została ukształtowana na wzór faktury pierścienia, który został dla Elvisa przygotowany specjalnie na potrzeby koncertu „Aloha from Hawaii”. Seria ta nawiązuje także do momentu w którym Elvis zaprezentował swoje wczesne hity w wersji „bez prądu” – był to jeden z najważniejszych momentów w całej jego karierze.

Pozłacany klips zgodnie z tym co napisano we wstępie, nawiązuje do bloku silnika V8. Umieszczono na nim także inicjały muzyka, które stylizowane są na wzór inicjałów znajdujących się na okularach przeciwsłonecznych noszonych przez muzyka. Logo na skuwce jest lakierowane – umieszczono je wewnątrz pozłacanego obramowania. Wszystkie pozostałe elementy metalowe (pierścienie skuwki, sekcja oraz pokrętło systemu napełniania) są platynowane.

Stalówkę wykonano z 14 karatowego złota próby 585, a jej powierzchnia została pokryta warstwą rodu. Na jej powierzchni wygrawerowano podobiznę muzyka wraz z tytułem jednego z jego hitów o nazwie „Blue Suede Shoes”.

Klienci mogą wybierać spośród pióra wiecznego, pióra kulkowego oraz długopisu.

Montblanc Great Characters Elvis Presley Limited Edition 1935

Korpus jak i skuwkę wykonano z metalu, jednak zachowano charakterystyczną dla całej kolekcji fakturę tych elementów. Oba te elementy (podobnie jak pozostałe części metalowe) pokryto warstwą platyny. Lakierowana skuwka nawiązuje do kultowego stroju o nazwie „Aloha Eagle Suit” z 1973 roku – umieszczono na jego powierzchni orła, a kolorystyka całego motywu nawiązuje do flagi Stanów Zjednoczonych. Ta niesamowita mozaika na skuwce wykonywana jest ręcznie – każdy z 246 fragmentów wypełniany jest indywidualnie z niezwykłą precyzją. Wizerunek orła wypełniany jest lakierem w kolorze czerwonym, niebieskim oraz bezbarwnym (przez który widoczny jest mosiądz z którego wykonano skuwkę, co tworzy efekt trójwymiarowy).

Logo na skuwce otoczone jest metalowym elementem, który został powleczony warstwą rodu, natomiast samo logo jest lakierowane.

Stalówkę wykonano z 18 karatowego złota próby 750. Na jej powierzchni wygrawerowano podobiznę muzyka wraz z tytułem jednego z jego hitów o nazwie „Jailhouse Rock”.

Producent przygotował 1935 sztuk pióra wiecznego oraz tyle samo egzemplarzy pióra kulkowego.

Montblanc Great Characters Elvis Presley Limited Edition 98

Zwieńczeniem całej kolekcji, jest wyprodukowane w ilości 98 egzemplarzy pióro wieczne. Motywem przewodnim jest tutaj przede wszystkim koncert „Aloha from Hawaii”. W odróżnieniu od LE1935, w przypadku LE98 orzeł na skuwce wykonywany jest z kilku różnych warstw lakieru, które następnie są grawerowane za pomocą lasera, który z niezwykłą precyzją jest w stanie odkrywać poszczególne warstwy (dzięki możliwości precyzyjnej kontroli głębokości, na której operuje wiązka lasera). Lakierowane są także litery umieszczone na korpusie – ich treść składa się na napis „Elvis has left the building”. Wszystkie elementy metalowe (włącznie z korpusem oraz skuwką) wykonano z litego złota.

Foto: Materiały prasowe firmy Montblanc

Szczyt skuwki jest szkieletowany, a logo firmy Montblanc dodatkowo ozdobiono przy pomocy złotego pyłu. Całość tworzy interesującą, przestrzenną figurę.

Stalówkę wykonano z 18 karatowego złota próby 750. Na jej powierzchni wygrawerowano podobiznę muzyka. Przypadku tej wersji, tytuł jednego z jego utworów o nazwie „Suspicious Minds” umieszczono na sekcji.

Akcesoria:

Uzupełnieniem kolekcji przyborów piśmienniczych będzie atrament przeznaczony dla piór wiecznych oraz notes. Ten ostatni otrzyma oprawę z białej skóry cielęcej, która zostanie ozdobiona nadrukiem cyfrowym – motywem będzie orzeł podobny do tego, który znajdziemy na skuwce przyborów z serii LE1935. Dodatkowo zostały przygotowane spinki do mankietów oraz bransoletka – w obu przypadkach ich głównym elementem będzie logo firmy Montblanc z umieszczonym wewnątrz napisem ELVIS (tak jak w przypadku przyborów piśmienniczych z edycji specjalnej).

Produkty powinny być dostępne w butikach Montblanc od listopada 2020.

1 odpowiedź »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s