Marlen

Marlen Aliante Prestige Aeronautica Militare – recenzja

Firma Marlen znana jest z przygotowywania specjalnych edycji, które nie znajdują powtórzenia wśród innych firm. Są one więc na tyle unikalne, że samo ich istnienie (oraz kolekcjonowanie) może być interesujące. Model Aeronautica Militare wchodzi w skład kolekcji Aliante Prestige.

Pióro oferowane jest pudełku, którego zewnętrzna część obłożona została niebieskim aksamitem. Całość zapakowano w czarne kartonowe pudełko, które jest typowym dla piór firmy Marlen. Po otwarciu wieka, naszym oczom ukazuje się całkiem spora tabliczka z wygrawerowanym logo oraz nazwą tytułowego modelu.

Pióro wykonano z żywicy w kolorze niebiesko-złotym. Ta druga barwa pełni rolę uzupełniającą, natomiast w kolorystyce tego materiału zdecydowanie dominuje kolor niebieski w różnorodnych odcieniach. Zasadniczo pióro wydaje się być granatowe, przez co prezentuje się elegancko. Kształt cygara również przyczynia się do pogłębienia tego wrażenia.

Zwężająca się ku stalówce sekcja jest komfortowa podczas trzymania pióra. Pióro nie jest ciężkie i jest odpowiednio wyważone. Na korpusie umieszczono wykonaną ze srebra tarczę, którą wypełniono za pomocą trójbarwnej emalii. Elementy metalowe pióra zasługują na podkreślenie, gdyż zostały w większości wykonane ze srebra sterling, o czym świadczą stosowne próby. Srebrna jest również tabliczka z logo firmy na skuwce. Nieczęsto obserwujemy wykorzystanie srebra w piórach plasujących się w tym budżecie. W sklepie pióro wyceniono na około 1690zł.

Pióro w liczbach:

  • długość pióra zamkniętego: 149,5mm
  • długość pióra otwartego: 128,5mm
  • długość skuwki: 70mm
  • średnica skuwki: 16mm
  • średnica korpusu: 15mm
  • waga: 32g

Skuwkę wyposażono w klip, który jest dosyć sprężysty. Dodatkowym elementem ozdobnym jest orzeł, którego podobiznę wykonano z brązu. Gwinty pracują poprawnie, a ich pracy ciężko cokolwiek zarzucić.

W piórze zamontowano stalówkę wykonaną ze stali nierdzewnej. Na jej powierzchni wygrawerowano nazwę producenta oraz datę 1982. Pióro może być zasilane za pomocą naboi bądź dołączonego do zestawu konwertera.

Podsumowanie:

Marlen Aliante Prestige Aeronautica Militare to ciekawe pióro wieczne. Zostało ono wykonane z dobrych jakościowo materiałów. Aby utrzymać cenę na odpowiednim poziomie (w przypadku edycji specjalnej oraz przez fakt wyprodukowania wybranych elementów pióra ze srebra) konieczne było zamontowanie stalówki ze stali nierdzewnej. Dla większości odbiorców nie będzie to najmniejsza przeszkoda by cieszyć się tym piórem – tym bardziej, że w zamian otrzymujemy wiele elementów wykonanych ze srebra.

Podziękowania dla firmy INNER – TOMAR S. C. będącej dystrybutorem marki Marlen za dostarczenie pióra do recenzji.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s