Marlen

Marlen Splendida – recenzja

Model Splendida należy do najprzystępniejszej cenowo części oferty firmy Marlen. Czy to oznacza automatycznie, że może ono być traktowane jako mniej atrakcyjne? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w dalszej części.

Moim zdaniem Splendida zdecydowanie nie powinna być traktowana jako mniej atrakcyjna część oferty. Pióro oferowane jest w brązowym opakowaniu, które jest dobrej jakości i zdecydowanie nie odstaje od solidnego rynkowego standardu. Na brązowym wieku umieszczono srebrne logo firmy Marlen.

Zielono-brązowa żywica prezentuje się po prostu świetnie. Jest ona nie tylko atrakcyjna wizualnie, ale jest również przyjemna w dotyku. Interesująca kolorystyka sprawia, że pióro wygląda na droższe niż jest w rzeczywistości. Zastosowana żywica to zresztą jedna z największych zalet tego produktu. Skuwkę ozdobiono szerokim pierścieniem, na powierzchni którego wygrawerowano nazwę firmy, oznaczenie modelu oraz kraj produkcji. Skuwkę wieńczy metalowy element z logo firmy Marlen. Całości dopełnia prosty klips, który jest dosyć elastyczny. Nasuwanie go na grubsze elementy ułatwia dodatkowe kółeczko.

Sekcja została wykonana z żywicy w kolorze czarnym. Pióro trzyma się komfortowo dzięki odpowiedniemu ukształtowaniu sekcji, która jest nieco wklęsła w środkowej części.

Pióro w liczbach:

  • długość pióra zamkniętego: 136,5mm
  • długość pióra otwartego: 118mm
  • długość skuwki: 62,5mm
  • średnica skuwki: 15mm
  • średnica korpusu: 13mm
  • waga: 19g

Zastosowana stalówka to Iridium Point, którą wykonano ze stali nierdzewnej. Kilkukrotnie testowaliśmy te stalówki i za każdym razem sprawdzały się nad wyraz dobrze, jak na swoją cenę. To zresztą udowadnia, że nie warto umieszczać wszystkich stalówek IP w tej samej kategorii jeżeli chodzi o właściwości piśmiennicze.

Pióro możemy zasilać za pomocą dołączonego do zestawu konwertera lub też za pomocą naboi w rozmiarze uniwersalnym.

Podsumowanie:

Marlen Splendida to ciekawa propozycja na rynku budżetowych piór wiecznych. W sklepie przyjdzie nam za nie zapłacić 619zł. Czy jest ono warte tej ceny? Nie można o Splendidzie napisać, że jest tania bo dla klienta liczącego każdą złotówkę, jest to cena już całkiem konkretna, jednak jeżeli weźmiemy pod uwagę zastosowane materiały, to kwota wydaje się rozsądnie oszacowana. Splendida to także ciekawa propozycja dla osób, które szukają przyboru piśmienniczego, który będzie wyjątkowy – z pewnością pióro to będzie się odznaczało na tle bardziej popularnych produktów, chociażby swoją niecodzienną i przykuwającą wzrok kolorystyką.

Podziękowania dla firmy INNER – TOMAR S. C. będącej dystrybutorem marki Marlen za dostarczenie pióra do recenzji.

1 odpowiedź »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s