Marlen

Marlen Amerigo Vespucci Limited Edition – recenzja

Zamorskie wyprawy oraz odkrywanie nowych ziem z pewnością jest niezwykle wdzięcznym tematem dla edycji limitowanych – również w przypadku przyborów piśmienniczych. Firma Marlen przygotowała edycję poświęconą jednemu z najlepiej znanych w historii odkrywców.  Amerigo Vespucci zdobył tak duże uznanie swoimi opisami nowych odkryć, że przez długi czas to jego uważano za odkrywcę Ameryki, a nowy ląd nazwano od jego imienia.

Duże kartonowe opakowanie w kolorze czarnym, skrywa tę samą kasetę, którą opisywaliśmy w przypadku modelu Cadran Solaire. Drewniane pudełko jest świetnie wykonane. Prezentuje się ono doskonale i tworzy wrażenie luksusowej oprawy dla zasadniczego produktu.

Marlen Amerigo Vespucci:

  • Pióro w liczbach:
  • długość pióra zamkniętego: 149mm
  • długość pióra otwartego: 138mm
  • długość skuwki: 64mm
  • średnica skuwki: 18mm
  • średnica korpusu: 16,6mm
  • waga: 76g

Pióro jest duże – prezentuje się bardzo okazale. Zarówno korpus jak i skuwkę wykonano z drewna, białego celuloidu oraz czarnej żywicy, która podobnie jak pozostałe materiały jest najwyższej jakości. Elementy metalowe wykonano w zdecydowanej większości ze srebra próby 925 co potwierdzają umieszczone próby.

Na skuwce znalazły się niewielkie mosiężne elementy, które ożywiają całą kompozycję. Wspomniane elementy umieszczono w obrębie dwóch białych pierścieni. Srebrny klips uformowano na kształt masztu wraz z osadzonym w górnej części żaglem, którego powierzchnię wypełniono za pomocą zatopionego w żywicy kawałka płótna żaglowego. Na szerokim pierścieniu skuwki umieszczono napis „AMERIGO”. Szczyt skuwki wieńczy medalion z liśćmi laurowymi oraz symbolem Włoskiej Marynarki Wojennej.

Wykonana z żywicy sekcja jest bardzo wygodna podczas trzymania. Przechodzi ona płynnie w gwint służący do mocowania skuwki. Trzymanie pióra jest komfortowe, a żadne elementy nie uwierają w dłoń.

Korpus ozdabiają dodatkowe dwa ozdobne pierścienie. Florystyczny motyw z herbem stanowi tak naprawdę uzupełnienie „oprawionego” w drewno głównego pierścienia. Na jego powierzchni umieszczono płaskorzeźbę żaglowca. Jego przestrzenny motyw prezentuje się doskonale. Trzeba przyznać, że rzadko zdarza się widywać motyw ozdobny o tak dużej różnicy wysokości pomiędzy płaszczyznami. Korpus zakończono tzw. „ślepą skuwką”, po odkręceniu której uzyskujemy dostęp do pokrętła umożliwiającego obsługę zintegrowanego systemu zasilania, czyli piston filler. W tym miejscu muszę podkreślić, że na owe czarne zakończenie składają się tak naprawdę dwie części, jednak są one tak doskonale spasowane, że właściwie dopiero z bardzo małej odległości oraz w odpowiednim świetle widoczna jest linia dzieląca te elementy.

Stalówka została wykonana z 18 karatowego złota próby 750. Nie przeprowadzaliśmy testu tej konkretnej stalówki, jednak kilkukrotnie mieliśmy możliwość testowania podobnych stalówek w innych edycjach i za każdym razem stalówka pracowała wyśmienicie. Dwukolorowa powierzchnia stalówki również prezentuje się doskonale – pokrycie warstwą rodu wewnętrznej części zostało wykonane bardzo precyzyjnie. Projekt wzoru stalówki jest niezwykle udany – w mojej ocenie jest to jedna z najpiękniejszych stalówek jakie widziałem – szerszy pas przedni w kolorze złotym równoważy w ciekawy sposób pięcioramienna gwiazda w środkowej części. Balans proporcji jest w tym przypadku doskonały, a stalówka prezentuje się bardzo efektownie i bez efektu zbędnego przeładowania.

Podsumowanie:

Marlen Amerigo Vespucci to piękne i świetnie wykonane pióro wieczne. Zastosowane materiały także są najwyższej jakości. Całość opakowana jest w efektowne i świetnie prezentujące się pudełko. Wszystko to sprawia, że pióro to zdecydowanie polecam. Producent przygotował jedynie 188 egzemplarzy pióra wiecznego oraz 88 piór kulkowych, więc osoby myślące o zakupie powinny się decydować możliwie szybko. Cena wynosząca około 11500zł jest w mojej ocenie adekwatna do jakości oraz prestiżu tego produktu.

Podziękowania dla firmy INNER – TOMAR S. C. będącej dystrybutorem marki Marlen za dostarczenie pióra do recenzji.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s