Montegrappa

Montegrappa 85 Anniversary Monopoly Limited Edition

Foto: Materiały prasowe firmy Montegrappa

Firma Montegrappa zaprezentowała edycję specjalną dedykowaną zaprezentowanej w 1935 roku grze Monopoly. Ta gra planszowa zyskała miano kultowej – wprowadzona do sprzedaży 5 listopada 1935 roku przez Parker Brothers gra sprzedała się już w ilości przekraczającej 300 milionów egzemplarzy. Przez cały okres 85 lat, zmiany zachodzące w grze można uznać za kosmetyczne. Koncepcja gry skupiającej się na budowaniu finansowego imperium tak bardzo przypadła odbiorcom do gustu, że nadal plasuje się wśród najchętniej kupowanych gier na świecie.

W celu oddania ducha okresu art deco, zastosowano metodę tzw. „wosku traconego” oraz grawerowania. Obie metody wykorzystano dla przygotowania licznych metalowych elementów ozdobnych, które uzupełniają części wykonane z żywicy. Co ciekawe, firma Montegrappa przygotowała dwie odrębne edycje wykonane ze srebra sterling – różnią się one nie tylko kolorem żywicy, ale i wzorem głównego motywu ozdobnego. Producent przygotował po 85 egzemplarzy piór wiecznych oraz piór kulkowych wykonanych ze srebra – równocześnie przygotowano edycję, której elementy metalowe zostały wykonane z 18 karatowego złota – w tym przypadku wyprodukowano 8 piór wiecznych i 5 piór kulkowych.

Stalówki piór wiecznych zostały wykonane z 18 karatowego złota.

W zestawie wraz z piórem nabywcy otrzymują grę, której zasadniczą częścią jest wykonana z drewna plansza do gry o wymiarach 50×50 centymetrów. Zestaw uzupełnia osiem żetonów graczy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s