Epos

Epos Sportive 3443 – recenzja

Kolejną tegoroczną nowością firmy Epos jest model 3443 z kolekcji Sportive. Zegarek ten w interesujący sposób łączy elementy casual’owe i sportowe.

Kopertę wykonano ze stali nierdzewnej. Mierzy ona 43,8mm średnicy oraz 10,6mm wysokości. Jej kształt w zasadniczej części znany jest już z innych modeli z linii Sportive, jednak całość zwieńczono nowym bezelem. Łączy on powierzchnie szczotkowane i polerowane (podobnie jak pozostała część koperty), jednak jego forma przywodzi na myśl obrotowe pierścienie lunety znane z modeli dedykowanych dla nurków. W tym przypadku element ten nie ma możliwości obrotu, jednak ze względu na zróżnicowany sposób wykończenia oraz różnicę poziomów poszczególnych elementów, prezentuje się on interesująco.

Wszystkie szlify zostały położone z należytą precyzją, a wykonaniu elementów nie mogę niczego zarzucić – co więcej, model ten wręcz wyróżnia się starannością obróbki metalu. Po prawej stronie koperty odnajdziemy koronkę ozdobioną logo producenta. Koronka jest także częściowo chroniona przez zintegrowaną z kopertą osłonę. Wodoodporność została przez producenta określona na poziomie 10ATM. Podobnie jak w przypadku opisywanego poprzednio modelu 3501, także tutaj do wypełnienia pierścienia lunety użyto szkła szafirowego, a do wypełniania dekla szkła mineralnego.

Z kształtem koperty ciekawie współgra cyferblat o zróżnicowanym sposobie wykończenia poszczególnych powierzchni. Zewnętrzna podziałka minutowa sąsiaduje z pierścieniem, na którym umieszczono nakładane indeksy godzinowe. Zostały one podobnie jak wskazówki wypełnione substancją luminescencyjną, dzięki czemu bieżącą godzinę odczytamy także w mniej sprzyjających warunkach oświetleniowych. Środkową część cyferblatu wypełnia wzór o nazwie „Clous de Paris”. Prezentuje się on bardzo ciekawie, chociaż w pewnych warunkach oświetleniowych nieco osłabia czytelność wskazań ze względu na swoją strukturę i dodatkowe powierzchnie odbijające światło. Dzieję się tak jednak raczej rzadko – zresztą wskazówki ze względu na swoją szerokość są całkiem dobrze widoczne niezależnie od kąta patrzenia.

Wewnątrz zegarka umieszczono dekorowany werk ETA 2824-2. Mechanizm ten wyposażony jest w automatyczny naciąg sprężyny. Ten model (tj. 2824) stanowi solidną bazę dla zegarka mechanicznego, oferując bardzo dobre parametry przy zachowaniu możliwie niskiej ceny produktu końcowego.

Opisywany czasomierz był wyposażony w wykonaną ze stali bransoletę, która została bardzo dobrze wykonana. Ogniwa jak i położone na nich szlify zostały wykonane bardzo dobrze, a całość jest wygodna w użytkowaniu.

Podsumowanie:

Epos Sportive 3443 to ciekawy model o stylistyce, która zdecydowanie wyróżnia go spośród dotychczasowej oferty tego producenta. Na uwagę zasługuje z pewnością bardzo dobra jakość wykonania oraz staranność obróbki materiału.

Zegarek do recenzji dostarczyła firma Chrono Online Sp.j – będącej dystrybutorem zegarków marki Epos w Polsce.

1 odpowiedź »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s