ATRAMENTY

Robert Oster Blue Sea – test

Atramenty w kolorze niebieskim należą do najliczniej reprezentowanych na rynku. Klienci mogą wybierać spośród różnorodnych odcieni. Czy Blue Sea może być w takim razie dla nas interesujący?

Butelka:

Atrament oferowany jest w wykonanej z tworzywa buteleczce o mocno podłużnym kształcie. Tworzywo jest niezłej jakości. Z podobnego materiału wykonano zakrętkę. Kałamarz mieści 50ml cieczy. Całość tworzy funkcjonalne i ekonomiczne opakowanie. Problematyczna może stać się tu dość wąska podstawa, która nie jest aż tak stabilna, jak przy solidniejszych i cięższych butelkach.

Atrament:

Odpowiadając w dużym skrócie na postawione we wstępnej części pytanie – tak – może on stanowić dla nas interesującą propozycję zakupową. Blue Sea jest bardzo dobrze nasycony – kolor niebieski przełamano tutaj lekką (subtelną) domieszką zieleni, przez co barwa faktycznie może nam kojarzyć się z morzem.

Lekkie przebijanie występuje nawet na papierze Rhodia DotPad – jeżeli zastosujemy nieco cieńszą i podającą mniej atramentu stalówkę, to problem ten przestanie występować. Strzępienia nie odnotowano.

Cieniowanie jest bardzo dobre – różnice pomiędzy najjaśniejszymi i najciemniejszymi fragmentami są wyraźnie widoczne, a tekst prezentuje się na papierze atrakcyjnie. Bardzo dobrze wypada również przepływ – ciecz jest podawana bardzo sprawnie niezależnie od zastosowanej stalówki, czy też prędkości kreślenia linii.

Czas schnięcia wypada całkiem korzystnie – nawet w przypadku szerokiej i odpowiednio mocno nasyconej linii czas potrzebny dla osiągnięcia zadowalającego rezultatu plasuje się w okolicach nieco powyżej 10 sekund.

Wodoodporność wypada przeciętnie. Po zalaniu notatek wodą uda się prawdopodobnie odczytać zasadniczą treść notatek, lecz nie będzie to najłatwiejsze zadanie. Woda wypłukuje zarówno barwnik jak i bazę, natomiast na papierze pozostaje jedynie bardzo subtelny ślad.

Podsumowanie:

Robert Oster Blue Sea to ciekawa propozycja dla wszystkich osób, które lubią niebieskie atramenty. Mogę go polecić również tym, którzy chcieliby spróbować nieco innego odcienia niż klasyczne „niebieskości” w stylu Royal Blue.

appelboom_logoNa zakończenie chciałam podziękować sklepowi Appelboom za dostarczenie atramentu do testu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s