ATRAMENTY

Taccia Ukiyoe Hokusai Sabimidori – test

Sabimidori to atrament o nieco niejednoznacznym kolorze. Do tego jest to produkt nieco mniej znanej na naszym rynku firmy Taccia. Czy w takim razie warto zainteresować się tym produktem, którego już samo opakowanie wydaje się nieco intrygujące?

Opakowanie:

Produkty z serii Ukiyoe Hokusai oferowane są w bardzo ciekawie prezentujących się pudełeczkach z kartonu, którego struktura nie jest idealnie gładka – nadaje to im ciekawej, nieco tradycyjnej faktury. Karton jest wysokiej jakości. Stylistyka całości (w tym grafik zdobiących opakowania) nawiązuje zresztą do tradycyjnych japońskich motywów. Całość prezentuje się prosto, ale interesująco zarazem.

Butelka:

Prostopadłościenna buteleczka prezentuje się nieco staromodnie – zwłaszcza w zestawieniu z kształtem zakrętki, która pracuje jednak poprawnie. Zarówno na przedniej ściance butelki jak i na zakrętce umieszczono niewielkie i bardzo proste etykiety, jednak większość treści naniesiona została w języku japońskim. Kałamarz mieści 40ml cieczy.

Atrament:

Zielono-niebieski kolor jest doskonale nasycony. Można by nawet zaryzykować, że jest to ciemna barwa o odcieniu szmaragdowym. Kolor jest nie tylko intensywny, ale i elegancki. W obszarach, w których spora ilość cieczy została nałożona na papier, pojawiają się połyskujące fragmenty w kolorze miedzianym – tworzy to naprawdę nietypowe i efektownie prezentujące się zestawienie.

Przebijania i strzępienia nie odnotowałem – nawet kleks przebił na drugą stronę w stopniu bardzo nieznacznym (wręcz unikalnie małym).

Cieniowanie jest bardzo dobre – jest ono widoczne nawet pomimo stosunkowo ciemnego koloru atramentu. Przepływ jest doskonały – atrament Taccia, który wypada po tym względem rewelacyjnie. Nawilżenie stalówki jest perfekcyjne – pióro sunie po papierze niczym po powierzchni aksamitu.

Wysychanie jest umiarkowanie szybkie – nawet w przypadku szerokiej i podającej sporo atramentu stalówki, potrzeba nieco ponad 10 sekund, aby cieszyć się notatkami, które w przeważającej części są już suche.

Zaskakująco dobrze wypada także wodoodporność. Po wypłukaniu niebieskiego barwnika, na papierze pozostaje niebieska baza, dzięki której z łatwością odczytamy treść notatek. Można nawet napisać, że po wypłukaniu zielonego barwnika, notatki wyglądają jakby były sporządzone atramentem w kolorze niebieskim.

Podsumowanie:

Taccia Sabimidori to rewelacyjny atrament, który zdecydowanie mogę polecić. Doskonałe właściwości sprawiają, że raczej nikt nie będzie miał okazji do narzekania. W cenie wynoszącej obecnie 87zł jest to świetna propozycja.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s