ATRAMENTY

Leonardo Officina Italiana Blue – test

Opisywany atrament trafił do nas jako część zestawu tj. gdy dotarło do nas opakowanie z piórem tego samego producenta, a mianowicie mowa o piórze Furore Grande, które opisywaliśmy niedawno.

Opakowanie:

Kartonowe opakowanie jest ciekawie zaprojektowane. Interesujące wzornictwo połączone z atrakcyjną grafika oraz dobrej jakości kartonem sprawia dobre wrażenie. Rozeta, przez którą wyjmujemy kałamarz jest pomysłowym rozwiązaniem, lecz jeżeli będziemy chcieli zachować kartonowe opakowanie, będzie wymagała chwili zastanowienia podczas wkładania kałamarza. Sześciokątny kształt naczynia zestawiono z prostą w formie zakrętką w kolorze czarnym.

Prosta i czytelna etykieta zawiera informację o tym kto atrament wyprodukował, jaki to kolor oraz o pojemności kałamarza wynoszącej 40ml. Zawarto również wzmiankę, że atrament jest wysokiej jakości oraz że wyprodukowano go we Włoszech.

Atrament:

Jak sama nazwa wskazuje, jest to atrament w kolorze niebieskim. Barwa jest doskonale nasycona i nie są widoczne żadne domieszki innych barw. To sprawia, że można ten kolor opisać jako „czysty”.

Strzępienie występuje w niewielkim stopniu, gdy na papier podamy nieco zbyt dużo cieczy. Podobnie wygląda kwestia przebijania.

Przepływ jest doskonały. Stalówka jest idealnie nawilżana, dzięki czemu jej końcówka sunie aksamitnie po powierzchni papieru. Niezależnie od prędkości kreślenia linii, ciecz jest podawana bezproblemowo. Bardzo dobrze wypada także cieniowanie, które jest łatwo zauważalne.

Zaskakująco dobrze wypada czas schnięcia – już po około 10 sekundach mamy właściwie suchy tekst, co w przypadku szerokiej i podającej sporo cieczy stalówki „B” Lamy, jest rezultatem bardzo dobrym.

Wodoodporność wypada całkiem dobrze – co prawda barwnik wypłukiwany jest łatwo i powoduje to barwienie arkusza papieru, jednak baza pozwala na w miarę bezproblemowe odczytanie treści.

Podsumowanie:

Leonardo Blue to bardzo dobry atrament w kolorze niebieskim. Jego doskonałe parametry i atrakcyjnie prezentujący się kolor sprawiają, że mogę go zdecydowanie polecić. Całości dopełnia atrakcyjna cena wynosząca około 14 Euro.

Podziękowania dla firmy Leonardo Officina Italiana za dostarczenie atramentu do testu.

2 odpowiedzi »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s