Duke

Duke Mentor Dark Blue – recenzja

Produkty firmy Duke są zaliczane do bardziej budżetowego segmentu produktów piśmienniczych. Miałem jednak wielokrotnie okazję użytkować produkty tej firmy, i w mojej opinii zawsze były to produkty piszące po prostu dobrze. Tym razem skupimy się na modelu Mentor w kolorze Dark Blue.

Pióro oferowane jest w klasycznym, czarnym pudełku z umieszczonym na wieku logo producenta. Logo zostało naniesione bardzo starannie. Jasne wnętrze dobrze eksponuje najważniejszy element, czyli pióro. Model Mentor można określić jako pióro o standardowych rozmiarach – będzie ono z pewnością odpowiednim wyborem dla właściwie każdego użytkownika. Model Dark Blue wyprodukowano z żywicy. Materiał jest dobrej jakości i jest on przyjemny w dotyku. Trzeba przyznać, że połyskujące na niebiesko fragmenty prezentują się bardzo dobrze na tle pozostałych fragmentów w kolorze czarnym. 

Na skuwce umieszczono całkiem sporej wielkości klips, który został ozdobiony wzorem przypominającym łuski. W jego górnej części znalazła się także nazwa jak i logo firmy. Nazwę producenta umieszczono także na szerokim pierścieniu zdobiącym skuwkę. Klips jest umiarkowanie sztywny. 

Metalowe gwinty pracują dobrze – wszystko zostało wykonane poprawnie, a działaniu tych elementów trudno cokolwiek zarzucić, tym bardziej że cały czas należy patrzeć przez pryzmat ceny ostatecznego produktu. Pióro jest dobrze wyważone, a jego kształt sprawia, że pisze się nim wygodnie.

Stalówka została ozdobiona charakterystycznym dla produktów Duke wzorem. Pisze ona dobrze, jednak z uwagi na awarię komputera nie udało się nam odzyskać próbek pisma (były to jedyne pliki jakie utraciliśmy podczas awarii).

Pióro może być zasilane za pomocą dołączonego do zestawu konwertera bądź naboi w rozmiarze uniwersalnym.

Podsumowanie:

Duke Mentor Dark Blue to ciekawe pióro wieczne, które może stanowić interesującą alternatywę dla wielu innych produktów z podobnego przedziału cenowego. 

Podziękowania dla firmy INNER – TOMAR S. C. będącej dystrybutorem marki Duke za dostarczenie pióra do recenzji.

2 odpowiedzi »

  1. Pamiętam kiedyś dzieci ścigały się w grupie aby być liderem kto ma lepsze pióro. To była kwestia honoru. Takie rzeczy z człowiekiem pozostają. I do dziś ja lubię niesamowite pióra czy długopisy. Im bardziej markowe i droższe tym lepsze. Pozdrawiam.😘

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s