ATRAMENTY

Rohrer & Klingner Maroon Limited Edition – test

Podobnie jak inni producenci, również Rohrer & Klingner prezentuje co pewien czas limitowane czasowo produkty. Tytułowy atrament o rzekomo kasztanowej barwie również do nich należy. Zaraz przekonamy się czy skojarzenie kolorystyczne jest adekwatne i jak sobie radzi ten atrament podczas praktycznych zastosowań.

Butelka:

Kałamarz pakowany jest w kartonową tubę opatrzoną dodatkową etykietą. Prosty, cylindryczny kałamarz mieści 50 ml atramentu. Forma butelki i etykiety jest ascetyczna, a wzór i kształt opakowania został zaczerpnięty z serii produktów znajdujących się w regularnej sprzedaży. Brązowa etykieta nie pozostawia złudzeń, jakiego koloru atramentu spodziewać się w środku. Trzeba przyznać, że barwa inkaustu została całkiem wiernie odwzorowana na etykiecie.

Atrament:

Ciemnobrązową barwa atramentu kojarzy się z barwą kasztanów, jednak raczej takich, które opadły już z drzew pewien czas temu i zdążyły trochę podeschnąć. Tam, gdzie atramentu na papierze jest mniej, kolor nieco bardziej przypomina świeże kasztany, chociaż barwa cały czas jest brązowa i nie ma raczej domieszek czerwieni, którą można zobaczyć na świeżo łupanych kasztanach. Kolor jest doskonale nasycony, dzięki czemu nawet najcieńsza linia jest doskonale widoczna na papierze.

Strzępienia nie zanotowałem a przebijanie jest na papierze Rhodia DotPad tak małe, że właściwie można je pominąć. Cieniowanie określiłbym jako dobre, a nawet bardzo dobre, jeżeli uwzględnimy ciemną kolorystykę tego inkaustu.

Przepływ jest doskonały. Rohrer & Klingner przyzwyczaił nas już do tego, że parametr ten wypada w ich produktach świetnie, pomimo bardzo atrakcyjnej ceny.

Czas wysychania nie jest szczególnie długi, aczkolwiek przy zastosowaniu szerokiej stalówki podającej nieco więcej atramentu, konieczne będzie odczekanie przynajmniej 20 sekund.

Wodoodporność jest bardzo dobra. Woda wypłukuje co prawda część barwnika, jednak na papierze pozostaje pomimo to wyraźny ślad, który pozwoli bez trudu odczytać treść notatek.

Podsumowanie:

Maroon Limited Edition to kolejny doskonały atrament w palecie produktów firmy Rohrer & Klingner. Obecnie zakupienie go nie jest łatwym zadaniem, jednak zdecydowanie go polecam – szczególnie jeżeli preferuje się atramenty o podobnej kolorystyce.

casadellastilografica_logo

Chciałbym podziękować sklepowi Casa della Stilografica za dostarczenie atramentu do testu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s