Diplomat

Diplomat Excellence A2 Black – test

Tytułowe pióro jest przedstawicielem przyborów piśmienniczych o na wskroś eleganckiej i ponadczasowej stylistyce. Lakierowany wielowarstwowo na kolor czarny korpus jak i skuwka sprawiają, że pióro prezentuje się bardzo elegancko. Sytuację tę potęgują liczne pozłacane akcenty metalowe. Lakier położono bardzo równo i pod tym względem nie można mieć żadnych zastrzeżeń. Wspomniane elementy metalowe również sprawiają wrażenie wykonanych dokładnie. Producent podaje zresztą, że pióro wykonane jest zasadniczo z metalu. Przyznam jednak, że nie wydawało się ono specjalnie ciężkie, a tym samym nie powodowało nadmiernego zmęczenia dłoni podczas dłuższego użytkowania. Pióro jest dobrze wyważone i trzyma się je wygodnie. Uskok pomiędzy sekcją a korpusem jest praktycznie niewyczuwalny dla dłoni piszącego.

Skuwka została wyposażona w system „Soft sliding click”, który sprawdza się dobrze, a wrażenia z jego działania są pozytywne. Stosunkowo szeroki klips jest elastyczny. Dodatkowo, jego zaokrąglone krawędzie ułatwiają proces zaczepiania pióra czy to do okładki notesu czy też na przykład kieszeni marynarki. Na skuwce odnajdziemy szeroki pierścień, na którego powierzchni producent umieścił swoją nazwę, wraz z datą założenia firmy. Dodano także informację o tym, że pióro produkowane jest w Niemczech. Skuwkę wieńczy biało-czarny element z tworzywa na który umieszczono logo marki.

Dwukolorowa stalówka prezentuje się z pewnością atrakcyjnie. Została ona wykonana ze stali nierdzewnej. W testowanym egzemplarzu zamontowano szerokość „M”, która jest tylko nieznacznie szersza od testowanej niedawno „F” w modelu Aero. Wspomniane „M” sunie jednak znacznie gładziej po powierzchni papieru i przyznam, że pozytywnie zaskoczyła mnie praca tej stalówki. „Gładko” nie oznacza w tym przypadku „bez charakteru” – w każdym razie jest to z pewnością stalówka dla osób, które preferują nieco bardziej wypolerowane ziarno, które w tym przypadku idzie w parze z całkiem obfitym podawaniem cieczy na papier. Jest to po prostu świetna stalówka i trudno znaleźć choćby jedną rzecz, którą bym w niej poprawił.

Pióro może być zasilane z pomocą naboi bądź dołączonego do zestawu konwertera. Produkt oferowany jest w kartonowym opakowaniu, wewnątrz którego znajdziemy dodatkowe pudełko, które łączy elementy kartonowe i metalowe.

Podsumowanie:

Diplomat Excellence A2 Black to klasyczne i dobrze wykonane pióro wieczne. Na uwagę zasługują z pewnością także bardzo dobre właściwości piśmiennicze. Polecam przyjrzeć się produktom firmy Diplomat, gdyż mogą one stanowić ciekawą alternatywę dla produktów bardziej znanych firm.

Pióro do testu udostępnił sklep Pióroteka.

1 odpowiedź »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s