Marlen

Marlen Ignacy Jan Paderewski Edycja Limitowana – recenzja

Ignacy Jan Paderewski to bez wątpienia jedna z ważniejszych postaci w historii Polski. Był on nie tylko wybitnym pianistą i kompozytorem, ale także działaczem niepodległościowym i politykiem. Od 1919 roku sprawował funkcje premiera i ministra spraw zagranicznych RP. Jego działania uhonorowane zostały licznymi odznaczeniami, wśród których wymienić można na przykład Order Orła Białego, francuski Krzyż Wielki Legii Honorowej oraz tytuł Rycerza Wielkiego Krzyża Orderu Imperium Brytyjskiego. W 2021 roku przypada 80 rocznica śmierci artysty, wobec czego producent przygotował 80 egzemplarzy tego modelu.

Czarna, wykonana z kartonu obwoluta chroni właściwe pudełko, które obleczono tkaniną. Na wewnętrznej stronie wieka umieszczono tabliczkę z wygrawerowaną podobizną Ignacego Jana Paderewskiego. Wewnątrz pudełka poza przyborem piśmienniczym oraz podstawowymi dokumentami znajdziemy także broszurę, która skrótowo przedstawia życiorys głównego bohatera tej edycji.

Pióro w liczbach:

  • długość pióra zamkniętego: 135,5mm
  • długość pióra otwartego: 121mm
  • długość skuwki: 60mm
  • średnica skuwki: 17mm
  • średnica korpusu: 15mm

Pióro wykonano z wysokiej jakości żywicy w kolorze czarnym. Materiał robi dobre wrażenie i jest przyjemny w dotyku. Kształty całości można uznać za stosunkowo klasyczny. Zwężająca się skuwka ozdobiona została szerokim pierścieniem, na którym umieszczono podpis artysty jak i lata, w których żył. Drugim jeszcze łatwiej zauważalnym elementem jest stylizowana klawiatura pianina, która została oprawiona w złotą ramkę. Element ten łączy się z niewielkim, lecz nadal funkcjonalnym klipsem, na którego powierzchni umieszczono klucz wiolinowy. Na szczycie skuwki umieszczono logo producenta.

Po odkręceniu skuwki, naszym oczom ukazuje się dwubarwna stalówka wykonana z 18 karatowego złota. Jej rozmiar dobre koreluje z proporcjami sekcji oraz całego korpusu. Jeżeli chodzi o stalówki montowane w piórach Marlen to muszę przyznać, że zawsze piszą one bardzo dobrze i są one umiarkowanie elastyczne. Wspomniana sekcja została wykonana z tej samej żywicy co pozostałe elementy pióra. Przejście pomiędzy sekcją, gwintem a korpusem zostało zaprojektowane tak, że nie uwiera dłoni nawet podczas długotrwałego użytkowania.

Pióro wyposażone jest w zintegrowany system zasilania, do którego uzyskujemy dostęp po odkręceniu tzw. „ślepej skuwki”.

Podsumowanie:

Marlen Ignacy Jan Paderewski to ładne i dobrze wykonane pióro wieczne, które z pewnością jest w stanie podobać się szerokiemu gronu odbiorców. Wzornictwo, ornamentyka czy kolorystyka zostały celnie dobrane do tematyki. Cena 4990zł nie jest niska, ale należy wziąć pod uwagę również bardzo ograniczoną ilość wyprodukowanych egzemplarzy.

Podziękowania dla firmy INNER – TOMAR S. C. będącej dystrybutorem marki Marlen za dostarczenie pióra do recenzji.

1 odpowiedź »

  1. Ignacy Jan Paderewski zasłużył sobie na takie pióro. Gdyby nie on 1918 nie musiałby być taki szczęśliwy. To on zaraził sprawą polską prezydenta U.S.A. Wilsona. To dzięki Paderewskiemu powstał ów piąty punkt. Szkoda tylko, że owych piór jest tylko 80. Myślę, że nie wszyscy i nie wszystkie się załapia.
    Serdecznie pozdrawiam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s