PIÓRA WIECZNE

Platinum #3776 Shape of a Heart – recenzja

Drugim nowym wariantem z serii #3776, który chcielibyśmy zaprezentować jest model Shape of a Heart. Trzeba tutaj przyznać, że pomysł na edycję o takiej nazwie jest niezwykle pomysłowy.

W komplecie otrzymujemy znacznie większe opakowanie w porównanie do regularnej wersji. Gabaryt wynika z faktu, że musi ono pomieścić nie tylko pióro, ale i dodatkowy atrament w kolorze niebieskim. Znalazł się także dedykowane miejsce dla konwertera. 

Zasadniczo tytułowe pióro bazuje on na czarnym #3776. Czerń kontrastuje jednak z kolorem różowego złota. Na szerokim pierścieniu skuwki umieszczono podstawowe informacje takie jak oznaczenie serii, modelu czy kraju produkcji. W przypadku pozostałych elementów jak materiału korpusu czy kształtów, jest to zasadniczo klasyczny Century #3776 o którym pisaliśmy już niejednokrotnie więc odsyłamy do innych naszych materiałów na ten temat:

Tym co jednak zdecydowanie odróżnia Shape of a Heart od innych piór tego producenta (i nie tylko), jest zwieńczenie skuwki. Transparentny element mieści nie tylko maleńkie kryształy, ale i połyskujące metalowe serca, które pochodzi z wycięcia na stalówce. Wycięcie to jest zresztą charakterystyczne dla firmy Platinum. Element, który normalnie nie pojawia się w piórze, został przekuty w element kluczowy dla edycji specjalnej i przyznam, że motyw ten został w bardzo interesująco opracowany. Kryształy wraz z rzeczonymi sercami nie stanowią kompozycji utrwalonej w żywicy – użytkownik może dowolnie te elementy przesypywać podczas obracania pióra w dłoniach, co jest bardzo ciekawym pomysłem.

Tytułowe pióro jest edycją limitowaną – producent przygotował 2000 kompletów.

Podsumowanie:

Platinum #3776 Shape of a Heart to bardzo ciekawe pióro wieczne. Uważam, że przypadnie ono do gustu zarówno osobom, które cenią klasyczne kształty i rozwiązania, jak i odbiorcom, którzy szukają nietypowych, nierzadko intrygujących wręcz rozwiązań. Bardzo pomysłowa idea została opracowana w bardzo elegancki sposób.

Na zakończenie chciałem podziękować sklepowi Twoje Pióro za użyczenie pióra do recenzji.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s