PIÓRA WIECZNE

Platinum Classic Maki-e Cherry Blossom – recenzja

Pióra zdobione techniką Maki-e najczęściej należą do segmentu premium i odznaczają się bardzo wysokimi cenami. Co możemy zrobić w sytuacji, gdy chcielibyśmy nabyć pióro zdobione tą techniką, a nie chcemy bądź nie możemy przeznaczyć na ten cel tak dużych środków? Z pomocą przychodzą japońscy producenci oferujący znacznie bardziej przystępne produkty. Linia Classic Maki-e firmy Platinum należy właśnie do takiej serii.

Drewniane opakowanie sprawia bardzo dobre wrażenie. Dzięki zastosowaniu takiego materiału jak i formy opakowania, możemy poczuć bardzo podobne wrażenia jak w przypadku rzeczonych znacznie droższych serii. Naturalne drewno w jasnym kolorze jest elementem niezwykle charakterystycznym dla wielu produkowanych w Japonii piór segmentu premium.

Na czarnej powierzchni korpusu oraz skuwki naniesiono wzór mający przypominać kwiaty wiśni wraz z tańczącymi na wietrze płatkami. Dwubarwne kwiaty delikatnie połyskują na czarnej powierzchni prezentując się przy tym elegancko. To cecha wielu produktów japońskich, w przypadku których doskonale sprawdza się powiedzenie „mniej znaczy więcej”. Florystyczny motyw zupełnie nie ogranicza oficjalnego i eleganckiego wyrazu pióra. Oczywiście znacznie niższa cena końcowego produktu pociąga za sobą pewne ograniczenia – motyw nie jest tak przestrzenny (wypukły) jak w przypadku znacznie droższych odpowiedników. Ilość dodatkowych detali (takich jak cieniowanie poszczególnych płatków, dodatkowe elementy liści oraz brak pozostałych elementów środowiska) również została mocno ograniczona. Ilość warstw oraz idący za tym czas schnięcia czy też nakład pracy muszą być skromniejsze. Motyw jednak jak wspomniałem nie traci przez to jednak nic ze swojej elegancji. Można by nawet napisać, że znajdą się klienci, który właśnie będą preferowali taką geometryczną ornamentykę ponad bardziej realistyczne kreacje.

Stosunkowo prosta, podłużna forma została zakończona po obu stronach dosyć zdecydowanie. Zakończenia te podkreślają pozłacane pierścienie. Na pierścieniu skuwki umieszczono oznaczenie producenta jak i kraju produkcji. Prosty klips jest stosunkowo sztywny, ale dobrze spełnia swoją rolę.

W piórze zamontowano stalówkę wykonaną z 18 karatowego złota próby 750. Jej prosta forma dobrze komponuje się z ogólnym projektem całości.

Pióro może być zasilane za pomocą naboi lub konwertera (w standardzie firmy Platinum).

Podsumowanie:

Platinum Classic Maki-e Cherry Blossom to raczej nietypowe i rzadko spotykane pióro wieczne, a które może być oryginalnym wyborem. Pióro jest estetycznie wykonane i sprawia bardzo dobre wrażenie. W momencie przygotowywania niniejszego materiału jest ono wycenione na około 1050zł co wydaje się kwotą niewygórowaną, jeżeli weźmiemy pod uwagę stalówkę z 18 karatowego złota, zdobienia techniką Maki-e oraz opakowanie wykonane z naturalnego drewna.

Na zakończenie chciałem podziękować sklepowi Twoje Pióro za użyczenie pióra do recenzji.

1 odpowiedź »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s