PIÓRA WIECZNE

Platinum Century #3776 Fuji Shunkei – recenzja

Tytułowe pióro znacząco różni się od innych produktów z kolekcji Century. Kolorystyka i materiał opakowania zdradzają, że wewnątrz umieszczono produkt będący w istocie edycją specjalną. Czerwona kolorystyka zdecydowanie odróżnia się od powszechnie stosowanej klasycznej czerni. Jakość papieru użytego do produkcji opakowania jest bardzo dobra i również sprawia wrażenie elementu ponadstandardowego w porównaniu do regularnej wersji.

Wewnątrz opakowania znajdziemy pióro, które zachowuje kształty modelu #3776. Kształty Forma jest zresztą bardzo tradycyjna, co przekłada się na dobre walory użytkowe, które doceniło szerokie grono fanów serii #3776. Pióro wykonano z transparentnej żywicy w kolorze czerwonym. Tym co dodatkowo odróżnia Fuji Shunkei od standardowego modelu, są żłobienia korpusu i skuwki. Wzór jest głęboki co dodaje mu dodatkowej dynamiki i waloru. W połączeniu z barwą (nawiązującą do pór roku – w tym konkretnie przypadku jest to jesień) materiału, można mieć wrażenie, że pióro „płonie”. Producent podaje, że wspomniana żłobienia korpusu inspirowane są  nie tylko wzorem płomieni ale i motywem spadających liści.

Na szerokim pierścieniu skuwki umieszczono podstawowe informacje o piórze takie jak oznaczenie serii, modelu czy kraju produkcji. Rolę trzeciego pierścienia pełni element służący do montażu klipsa, który również jest identyczny jak w modelu standardowym. Jest on stosunkowo sztywny, ale całkiem dobrze spełnia swoją rolę. 

Podobnie jak inne warianty tego pióra, ten również posiada system „Slip & Seal”, który zapobiega zasychaniu pióra. Użytkowaliśmy kilka piór z takim systemem i sprawdzał się on bardzo dobrze. Pióro może być zasilane nie tylko za pomocą naboi (w systemie Platinum) ale i za pomocą dołączonego do zestawu konwertera.

Stalówka zamontowana w piórze jest identyczna z tą umieszczaną w modelu standardowym. Wykonana jest ona z 14 karatowego złota próby 585. W opisywanym egzemplarzu zamontowana była stalówką o szerokości F. Podczas zakupów należy pamiętać, że szerokości stalówek japońskich są najczęściej o jeden rozmiar mniejsze niż odpowiedniki europejskie.

Poza technicznymi kwestiami zachodzi oczywiści pytanie jak pióro prezentuje się w rzeczywistości? Jedno słowo właściwie w pełni odpowiada na to pytanie – fenomenalnie. Platinum #3776 widziałem już bardzo wiele i nie podejrzewałem, że marka ta może aż tak zaskoczyć produktem z tej serii. Niezwykle podoba mi się także konsekwencja w projektowaniu – wszystkie składowe produktu (opakowanie, pióro) utrzymano w kolorze czerwonym. Głębokie wzory na powierzchni skuwki i korpusu prezentują się doskonale. Ożywiają one klasyczną formę, która właściwie zdaje się kanwą dla czegoś zupełnie nowego. Całości dopełnia możliwość obserwowania wewnętrznych elementów jak stalówka (w momencie gdy pióro jest zamknięte) czy też poziom atramentu. 

Producent przygotował 4500 zestawów.

Polecamy również zapoznanie się z innymi naszymi artykułami na temat produktów z kolekcji Century #3776:
Platinum #3776 Celluloid Tortoise
Platinum #3776 Century – krótkie porównanie czterech rodzajów stalówek
Platinum #3776 Century Chartes Blue

Podsumowanie:

Cena wynosząca obecnie 1970zł nie jest niska jeżeli weźmiemy pod uwagę, że jest to pióro wykonane z żywicy wraz brakiem zintegrowanego systemu zasilania (co może być wbrew pozorom dla wielu osób zaletą) nie jest niska. Jeżeli jednak weźmiemy pod uwagę, że jest to edycja limitowana, że pióro jest wyposażone w złotą stalówkę a przy tym cechuje się oryginalną stylistyką, która prezentuje się doskonale, to cena wydaje się adekwatna. Pióro jest po prostu piękne i zdecydowanie polecam przyjrzeć mu się z bliska, nawet jeżeli do tej pory nie braliście serii #3776 pod uwagę przy kolejnych zakupach.

Na zakończenie chciałem podziękować sklepowi Twoje Pióro za użyczenie pióra do recenzji.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s