PIÓRA WIECZNE

Platinum #3776 Celluloid Tortoise – recenzja

Tytułowe pióro wieczne jest wariacją na temat modelu #3776 firmy Platinum, który to moglibyśmy uznać właściwie już za tzw. „klasyk”. W tym krótkim materiale postaramy się wskazać najważniejsze elementy odróżniające go od standardowego modelu.

Pióro oferowane jest w niewielkim, ale schludnie się prezentującym opakowaniu, które wykonano w przeważającej części z kartonu. Materiały są dobrej jakości.

Samo pióro jak już wspomniałem, bazuje na podstawowym modelu #3776 – testowaliśmy już to pióro na łamach Zegarki i Pióra, więc zachęcam również do zapoznania się z tym materiałem LINK. Opisywane pióro posiada ten sam kształt oraz wymiary co podstawowy model. Zachowano także klips czy ozdobny pierścień skuwki na którym wygrawerowano podstawowe informacje. Najważniejszą różnicą jest materiał, z którego wykonano korpus, sekcję oraz skuwkę. W tym przypadku jest to celuloid w kolorze tortoise. Ten szlachetny materiał od dawna jest stosowany do produkcji przyborów piśmienniczych z segmentu premium. Szylkretowa barwa pióra prezentuje się odmiennie w zależności od intensywności oświetlenia. Gdy światła jest mniej, pióro wydaje się ciemnobrązowe – momentami wręcz prawie czarne, natomiast w dobrze oświetlonym miejscu widoczne są liczne transparentne fragmenty materiału, które pozwalają nam wręcz zajrzeć do wnętrza pióra. Trzeba także zauważyć, że celuloid jest materiałem przyjemnym w dotyku – bez trudu odróżnimy go od znacznie tańszych materiałów.

Producent zdecydował się na zachowanie szerokiej palety stalówek – są te same co w podstawowym modelu #3776, co nie jest w żadnym stopniu wadą, gdyż są to bardzo dobre stalówki. Mają z pewnością swój własny charakter, który polubiło spore grono odbiorców na całym świecie.

W testowanym egzemplarzu zamontowana została wykonana z 14 karatowego złota stalówka o szerokości „F”. Poza zamieszczonym już wcześniej testem, zapraszamy Was do zapoznania się z naszym krótkim materiałem porównawczym kilku modeli stalówek montowanych w tych piórach.

Pióro jest lekkie, pomimo, że jego wymiary kwalifikują go raczej jako pióro, które można by określić jako „współczesną normę” bądź jako „standardowo duże”. Jest ono przy tym również dobrze wyważone – to zresztą cecha wspólna dla #3776.

Podsumowanie:

Platinum #3776 Celluloid Tortoise to idealne pióro dla osób, które szukają czegoś więcej niż podstawowy model #3776. Klasyczne kształty połączone dodatkowo z atrakcyjnie się prezentującym materiałem, w kolorze który wiele osób uznałoby za „vintage” sprawia, że pióro jest ponadczasowe. Ta kolorystyka i forma zdają się być odporne na przemijające mody i upływ czasu. Tym piórem warto zainteresować się również, jeżeli do tej pory nie mieliście w ogóle styczności z linią #3776 firmy Platinum.

Na zakończenie chciałem podziękować sklepowi Twoje Pióro za użyczenie pióra do recenzji.

2 odpowiedzi »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s