PIÓRA WIECZNE

Visconti Tutankhamun Limited Edition

Foto: Materiały prasowe firmy Visconti

Drugim z włoskich producentów, którzy postanowili upamiętnić setną rocznicę odkrycia grobowca Tutanchamona, jest firma Visconti. 

Podobnie jak w wielu edycjach specjalnych Visconti, tak i w przypadku tej edycji całość została opakowana w piękne i bardzo efektowne pudełko. Wykonano je z drewna oliwnego, tak charakterystycznego dla terenów Morza Śródziemnego. Złoto-niebieski sarkofag ozdobiono w dyskretny sposób dyskiem z logo firmy. Zostało ono wytłoczone metodą „na gorąco” w litym złocie. Większą część przedniej ścianki sarkofagu stanowi transparentna wstawka, poprzez którą możemy obserwować umieszony wewnątrz produkt.

Przybory piśmiennicze z tej edycji posiadają gabaryty charakterystyczne dla produktów oversize. Korpus, sekcję oraz skuwkę wykonano z misternie zdobionej staroegipskimi motywami żywicy w kolorze kości słoniowej. Ornamenty te są nanoszone ręcznie, techniką o nazwie „scrimshaw”. W tym miejscu trzeba wspomnieć, że ta bardzo interesująca technika zdobnicza jest praktykowana obecnie wyłącznie w produktach firmy Visconti (przynajmniej jeżeli mówimy o branży przyborów piśmienniczych). Kremowy kolor żywicy dobrze komponuje się z elementami metalowymi, które wyprodukowano ze srebra sterling (próby 925), a które następnie pokryto warstwą złota. Pióro ozdabiają także liczne dodatkowe elementy wykonane z barwionego szkła oraz kamieni takich jak lapis lazuli, kwarc oraz obsydian. Kolorystyka nie jest przypadkowa – producent zadbał by zarówno opakowanie jak i przybory piśmiennicze jak najwierniej oddawały wzornictwo maski pogrzebowej oraz naszyjnika Tutanchamona.

Skuwka jest zakręcana. Trzeba przyznać, że zwieńczenie skuwki wraz z pozostałymi liniami pióra przypomina kolumnę podtrzymującą stop w egipskiej świątyni. Całość wzbogacono o tradycyjny dla produktów Visconti klips, którego wewnętrzna część z nazwą firmy, została wypełniona niebieską emalią. Na skuwce umieszczono również wizerunek kobry.

Stalówka pióra wiecznego wykonana została z 18 karatowego złota. Nabywcy mogą wybierać spośród szerokości EF, F, M, B oraz Stub. Pióro jest zasilane systemem Power Filler Double Reservoir, który doskonale sprawdził się już w ogromnej ilości piór wyprodukowanych przez firmę Visconti. System obsługujemy za pomocą tzw. „ślepej skuwki”. Wzór ją pokrywający jest inspirowany motywem pochodzącym ze stylizowanej „brody faraona” z maski pogrzebowej. Ilość atramentu można podejrzeć w niewielkim okienku, które umieszczono pomiędzy sekcją a korpusem pióra wiecznego.

Producent przygotował w ramach tej edycji zarówno pióra wieczne jak i pióra kulkowe. Każdy z typów został wyprodukowany w ilości stu egzemplarzy.

2 odpowiedzi »

  1. Ja bym jeszcze dodał ” przy okazji warto wspomnieć, że to wspaniałe arcydzieło sztuki warte jest jedyne 4500€, które dla zacnego dżentelmena, że szklanych wierzowców Warszawy może stanowić dylemat czy wydać na weekend w towarzystwie zacnej Pani czy na to dzieło sztuki. Naszczęście dla 99% „dżentelmenów” w Polsce dylemat ten to jedynie abstrakcja”

  2. Rzadko kiedy pióro posiada tak nietypowe opakowanie i jako całość wygląda jak pamiątka z Egiptu. Jest ciepłe w odbiorze, bardzo ładnie skomponowano opakowanie i pióro i nie ma w tym żadnego dysonansu. Jedno pasuje do drugiego, przykuwa uwagę. Hieroglify na korpusie pióra są czytelne, precyzyjne. Niewielka limitacja czyni z tego pióra przedmiot kolekcjonerski, który rzadko może pojawić się na wtórnym rynku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s