Lamy

Lamy Al-star Glossy Red – recenzja

Lamy Al-star pojawiał się na stronie Zegarki i Pióra już wielokrotnie. Trzeba przyznać, że wraz z modem Safari, pióra te są podstawowymi produktami pomagającymi nam w testowaniu atramentów na potrzeby bloga. Niejednokrotnie również są one przez nas polecane w bardzo różnych sytuacjach (w niektórych wydają się być wręcz idealnymi propozycjami), ale o tym z pewnością przygotujemy jeszcze osobny materiał.

W tym artykule chcielibyśmy zaprezentować jednak najnowszy produkt tego niemieckiego producenta. Natychmiast po premierze produktu, udaliśmy się do zaprzyjaźnionego sklepu Twoje Pióro celem zakupienia zestawu. Edycja Glossy Red bez wątpienia może uchodzić bowiem za wyjątkową co najmniej z kilku względów – nie mogło jej więc zabraknąć w naszej kolekcji piór Lamy. Pierwszym nietypowym elementem jest opakowanie. Ogromne, czerwone, wykonane z kartonu pudełko wygląda rewelacyjnie. Pod tym względem nie odbiega ono od tych, które są nierzadko dołączane do produktów zaliczanych do półki premium. W centralnej części pokrywy umieszczono subtelnie wyglądające logo producenta. Opakowanie bez wątpienia zasługuje na miano opakowania prezentowego. Po otwarciu ciemnoczerwonego pudełka, naszym oczom ukazuje się notatnik. Tak – notatnik, a nie pióro. To właśnie ogromny, jaskrawożółty napis na jego okładce przyciąga wzrok tak mocno, że zdaje się powodować w pierwszym momencie efekt oślepienia. Kontrast jest ogromny, podobnie jak niezwykła jest intensywność barw. Notes nie odbiega jakością od tego, co prezentowało już pudełko. Jest świetnie wykonany, ma piękną okładkę, która zdecydowanie odróżnia go od reszty oferty producenta. Przyznam, że chciałbym by notes taki na stałe wszedł do sprzedaży. Dopasowane kolorystycznie zakładki wraz z barwionymi brzegami kartek sprawiają, że trudno od niego oderwać oko.

Właściwie dopiero na końcu nasz wzrok wędruje w stronę umieszczonego po prawej stronie pióra oraz dodatkowego modułu sekcji. Sekcja z jasnym spływakiem zasadniczo dedykowana jest do użytkowania z jasnymi atramentami – można oczywiście używać w niej dowolnego atramentu, jednak ciemniejsze będą bardziej estetycznie wyglądały w sekcji wyposażonej w klasyczny spływak w kolorze czarnym. Producent zadbał jednak o maksymalną spójność kolorystyczną zestawu dokładając drugi, który z żółtymi czy pomarańczowymi atramentami będzie współpracował wyśmienicie.

Pozostałe elementy pióra jak gabaryty czy kształty nie różnią się od normalnego modelu Al-star. To zresztą ogromna zaleta, bo uważam, że Safari i Al-star to jedne z najwygodniejszych piór. Tym co jednak wyróżnia tytułowe pióro wieczne jest kolor. Specjalnie dobrany odcień aluminium anodyzowanego na intensywnie czerwony kolor został dodatkowo wzbogacony o warstwę bezbarwnego lakieru, który pokrywa całą powierzchnię. To pierwszy Al-star w którym wykonano taki zabieg. Lakier nie tylko sprawia, że pióro jest gładsze w dotyku, ale przede wszystkim całość nabiera dodatkowego blasku, a sam kolor wydaje się głębszy. Pióro prezentuje się bardzo dobrze i jednak odmiennie od np ubiegłorocznego modelu Safari Strawberry (gdyby ktoś miał wątpliwości, co jeszcze można wymyśleć w kwestii „czerwonego pióra”).

Pióro jest zasilane podobnie jak standardowy Al-star za pomocą naboi lub konwertera w standardzie Lamy.

Podsumowanie:

Lamy Al-star Glossy Red to doskonała propozycja dla wszystkich wielbicieli marki, osób poszukujących efektownego zestawu prezentowego (w kolorach odbiegających zdecydowanie od klasycznej czerni) lub osób, które szukają po prostu ciekawego, solidnego pióra w kolorze czerwonym. Cena 420zł wydaje się wysoka, jeżeli spojrzeć na standardowe modele Safari czy Al-star. W tym przypadku musimy jednak wziąć pod uwagę, że w porównaniu do podstawowego modelu, pióro jest lakierowane, a producent dołącza dodatkowe elementy jak druga sekcja wraz ze spływakiem i stalówką (najczęściej stanowiące najdroższe elementy pióra), świetnej jakości notatnik, czy w końcu okazałe pudełko prezentowe. Gdyby kupić te elementy dodatkowo, mogłoby się okazać, że zapłacimy podobną lub większą kwotę. Osobiście uważam, że całość jest rozsądnie wyceniona, a komplet jest wart swojej ceny. Zdecydowanie polecam, bo całość prezentuje się doskonale.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s