PIÓRA WIECZNE

Visconti Mirage Mythos – recenzja

Jednym z najnowszych produktów w portfolio włoskiej firmy Visconti jest model Mirage Mythos. Modele należące do tej kolekcji mają, jak twierdzi producent, również utrzymać stylistykę określaną jako „divine”. Jak większość miłośników piór wiecznych zapewne wie, model wzorowany na tzw. „boskiej proporcji” został na rynku przyjęty bardzo dobrze i szybko stał się nie tylko stałym elementem katalogu, ale również jednym z najbardziej rozpoznawalnych piór tej firmy.

Nowy model wykonano z wysokogatunkowej żywicy. Sprawia ona bardzo przyjemne wrażenie w dotyku – widać i czuć, że jest to materiał odpowiedniej jakości. Obróbce materiału również nie można niczego zarzucić – jest precyzyjna i dokładna. Pióro oferowane jest w trzech kolorach, które dedykowane są trzem bóstwom: Afrodycie, Apollo i Zeusowi. Przed nasz obiektyw trafiło pierwsze z nich. Jego kolor można by określić mianem fuksjowego różu w nieco ciemniejszym odcieniu. W słabszym oświetleniu pióro potrafi również wydawać się fioletowe. Czy uważam, że to trafiony kolor? Tak i to podwójnie. Po pierwsze ze względu na dedykację tego odcienia Afrodycie, a po drugie należy stwierdzić, że odcień ten nie jest banalny i nachalny. Zdecydowanie wyróżnia pióro w ręku osoby je dzierżącej, lecz jest przy tym stosunkowo elegancki (jeżeli można by odejść od konwenansów i sięgnąć poza „ramy czerni”). Odcień nie jest przesadnie jasny i jaskrawy, a połączeniu ze złoconymi elementami może stanowić nie tylko ozdobę, ale i dopełnienie biżuterii.

Wspomniane elementy metalowe pokrywa warstwa złota. Powierzchnia tych elementów w zdecydowanej większości jest satynowana, dzięki czemu pióro nie połyskuje przesadnie. Elementy te również zdają się być nieco bardziej zgodne z ozdobami „z epoki”, ze względu na charakter wykończenia.

Zwężający się ku końcom kształt, połączono z ciekawym sposobem formowania wybranych ścianek korpusu oraz skuwki. Niektóre elementy ukształtowano jako lekko wklęsłe, przez co całość wydaje się bardziej złożona, i nabiera dodatkowego charakteru. Korpus zwieńczony jest niewielkim metalowym dyskiem, który stanowi wizualną „przeciwwagę” dla elementu stanowiącego mocowanie klipsa.

Skuwkę wyposażono w charakterystyczny dla firmy Visconti klips. Sposób jego mocowania sprawia, że wydaje się być integralną częścią skuwki. Całości dopełnia szeroki metalowy pierścień, na którym znajdziemy podstawowe informacje takie jak na przykład nazwa modelu. Geometryczny kształt z tego elementy powielono na pierścieniu stanowiącym początek sekcji. Grawerowanie jest dokładne, jednak nie podrażnia ręki podczas użytkowania. Metalowa sekcja sprawia również, że całość jest dobrze zbalansowana. Skuwka jest montowana na magnes, dzięki czemu otwieranie i zamykanie pióra przebiega błyskawicznie. Siła magnesu jest na tyle duża, że całość jest stabilna i nie musimy obawiać się o przypadkowe odczepienie się skuwki.

W piórze zamontowano stalówkę wykonaną ze stali nierdzewnej. Jej powierzchnia podobnie jak innych elementów metalowych, została pokryta warstwą złota. Jej wzór należy już do nowej linii stalówek i trzeba przyznać, że prezentuje się ona dobrze. Nabywcy mogą wybierać spośród trzech grubości stalówek: F, M lub B.

Pióro zasilane jest za pomocą naboi bądź konwertera.

Podsumowanie:

Mirage Mythos to z pewnością ciekawa pozycja w ofercie firmy Visconti. Ciekawe kształty, nowoczesne rozwiązania i ciekawa oraz przyjemna dla oka kolorystyka sprawiają, że warto uwzględnić je podczas ewentualnych zakupów. Szczególnie polecam osobom, które poszukują pióra zamykanego i otwieranego błyskawicznie – magnetyczny system mocowania skuwki z pewnością w tym pomoże.

Podziękowania dla firmy INNER – TOMAR S. C. będącej dystrybutorem marki Visconti za dostarczenie pióra do recenzji.

1 odpowiedź »

  1. Visconti to super marka. Nie dla wszystkich. Trzeba tym trochę się interesować. Żeby wybrać pióro jak najbardziej genialne. Tak czy siak. Tak czy owak.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s