W SZKLANECZCE...

Jim Beam Kentucky Straight Bourbon Whiskey (White Label)

jim_beam_ksbw_white_label_sm-1Trunek ten z pewnością można zaliczyć do legend świata alkoholi. W końcu to jeden z najsławniejszych i najlepiej sprzedających się bourbonów na świecie. Konkurentem marki są produkty spod znaku Jack Daniel’s o czym mogą świadczyć chociażby reklamy, w których obie firmy nie żałują sobie wzajemnych przytyków (oczywiście nie są one bezpośrednie, aby uniknąć ewentualnych pozwów). Niezależnie od tego, butelki z logo Jim Beam są szeroko znane na całym świecie.

Zapach: średnio intensywny, słodki, karmelowo-dębowy, zapach łupanego mokrego drewna zaraz po deszczu

Smak: niezbyt oleisty i słodkawy. Smak jest dosyć transparentny i szybko przechodzi w finisz.

Finisz: wyrównane połączenie alkoholu, „drzewności” (dębiny), słodyczy oraz pieprzności praktycznie przez cały czas trwania finiszu, który jest średnio długi, ale całkiem przyjemny. Później zostawia on na języku pewną ostrość i wytrawność, która przez niektórych może zostać pomylona z „drętwością”. Ogólnie jest nieźle.

ABV: 40%

Nie jest to trunek zbytnio złożony smakowo, ale można to zrzucić na karb niskiej ceny oraz bycia produktem tzw. „mainstream’owym”. Atrakcyjna cena to oczywista zaleta. Ogólne wrażenia są naprawdę pozytywne (oczywiście w kontekście pierwszego zdania w niniejszym podsumowaniu). Pijąc go, nie odczuwamy potrzeby zmieszania go z colą bądź lodem, co w tym przedziale cenowym nie jest takie oczywiste. Produkt, który z pewnością warto mieć w barku. Jest też zachęcającym wstępem do spróbowania pozostałych wyrobów tej destylarni.

jim_beam_ksbw_white_label_sm-8

jim_beam_ksbw_white_label_sm-7

jim_beam_ksbw_white_label_sm-6

jim_beam_ksbw_white_label_sm-5

jim_beam_ksbw_white_label_sm-4

jim_beam_ksbw_white_label_sm-3

jim_beam_ksbw_white_label_sm-2

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s