Montblanc

Montblanc Rouge et Noir

montblanc_rouge_noir_1W tym roku firma Montblanc świętuje 110 rocznicę założenia. Z tej okazji przygotowano nie tylko specjalne edycje czasomierzy, ale i nowe modele piór wiecznych. Sztandarowym produktem z tej drugiej kategorii mają być przybory piśmiennicze o nazwie Rouge et Noir. Nawiązują one do modeli z 1909 roku. Protoplasta był pierwszym piórem wyprodukowanym przez nowo-powstałą firmę. Model ten wykonany był z czarnego ebonitu i posiadał zwieńczenie skuwki w kolorze czerwonym. Nowy model nawiązuje do smukłego kształtu oraz tradycyjnych rozwiązań zastosowanych w modelu sprzed lat, łącząc je jednocześnie z nowoczesnymi metodami produkcji oraz z zachowaniem najwyższych standardów wykonania.

montblanc_rouge_noir_2

montblanc_rouge_noir_5

montblanc_rouge_noir_3

montblanc_rouge_noir_6Prosta, podłużna forma nawiązuje do pierwowzoru. Sprawia także, że przybory piśmiennicze z nowej kolekcji zachowują swój uniwersalny i zarazem elegancki charakter. Historia wielokrotnie udowodniła ponadczasowość form o prostych, często ascetycznych kształtach.

Klip w kształcie węża (będącego popularnie stosowanym symbolem przez artystów w okresie Art Nouveau) jest nawiązaniem do modeli sprzed lat. Ma on również symbolizować ducha pionierskiego poszukiwania nowoczesnych rozwiązań oraz wyjątkowej formy jak i użyteczności. Klip jest wykonany ze stopu metali, mającego zapobiegać nadmiernemu wyginaniu się tego elementu, lecz wciąż zapewniającego odpowiednie walory użytkowe.

Firma zdecydowała się na wprowadzenie dwóch wariantów materiałowych z których wykonano przybory piśmiennicze. Model tańszy został wykonany z połączenia elementów lakierowanych oraz tych, które wyprodukowano ze wysokogatunkowej żywicy. Klienci mogą dodatkowo wybierać pomiędzy wersją w kolorze czarnym oraz czerwonym. W obu przypadkach na szczycie skuwki umieszczono wypukłe logo firmy w charakterystycznym, białym kolorze.

montblanc_rouge_noir_9

montblanc_rouge_noir_7

montblanc_rouge_noir_8

Stalówka została wykonań z 14 karatowego złota próby 585. Na jej powierzchni umieszczono podobiznę głowy węża. Stalówka ozdobiona podobnie jak klip, ma symbolizować najlepsze wartości prezentowane przez przybory piśmiennicze firmy, która powstała w 1906 roku. Sekcja w której osadzono stalówkę, jest metalowa.

Model droższy oznaczony jako Rouge et Noir Limited Edition 1906 wykonany został w dużej części z utwardzanej gumy. W tym przypadku sekcja wykonana jest w tej samej konwencji co korpus pióra. W limitowanym modelu klip wykonany jest z 18 karatowego złota, które pokryto warstwą rodu. Oczy węża wykonano z naturalnych rubinów.

Jeżeli chodzi o system zasilania piór, projektanci zdecydowali się na zastosowanie systemu piston filler. Ten rodzaj mechanizmu tłokowego jest najbardziej charakterystyczny dla piór sygnowanych logo firmy Montblanc.

Dla osób preferujących długopis zamiast pióra wiecznego, firma przygotowała odpowiednie produkty w kolorze czarnym i czerwonym. Uzupełnieniem kolekcji przyborów piśmienniczych jest liniowany i oprawiony w czarną skórę notes. Na oprawce również wytłoczono wzór przedstawiający spiralnie zwinięte węże.

5 odpowiedzi »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s