Montblanc

Montblanc Heritage Collection Rouge et Noir Serpent Marble

Foto: Materiały prasowe firmy Montblanc

Kolekcja Heritage, z czołowym modelem Rouge et Noir na stałe wpisała się już w katalog przyborów piśmienniczych marki Montblanc. Motyw przewodni to odwołanie do tradycyjnych wartości i wzorców, które pojawiały się w pierwszych produktach tego producenta. Smukły, pociągły kształt, stylistyka detali oraz motyw węża pełniącego rolę klipsa jest charakterystyczny dla piór produkowanych już w 1906 roku. O kolekcji pisaliśmy po jej premierze w połowie 2016 roku (LINK). Dzięki dystrybutorowi mogliśmy również opublikować materiał testowy (LINK), podczas opracowania którego mogliśmy w pełni poznać wszystkie cechy tego modelu.

Wariant Serpent Marble jest najnowszym uzupełnieniem linii Rouge et Noir. Stanowi on nawiązanie do pióra wiecznego produkowanego w roku 1920 o nazwie „Red Ripple”. Produkowano je z utwardzanej gumy, a sam materiał posiadał charakterystyczną koralowo-czarną barwę.

Nowy model posiada skuwkę i korpus wykonane z metalu, na które w procesie transferu wodnego nakładana jest powłoka lakiernicza o charakterystycznym wzorze. Z uwagi na charakter procesu, wzór każdego egzemplarza jest niepowtarzalny. Elementy metalowe, włącznie z charakterystycznym klipsem w kształcie węża, zostały pokryte warstwą platyny. Na zakończeniu skuwki umieszczono logo marki, które wykonano z żywicy w kolorze koralowym oraz kości słoniowej. 

W skład edycji specjalnej wchodzi pióro wieczne, pióro kulkowe oraz długopis. W ofercie znajdzie się także mocno limitowana wersja pudełkowa wewnątrz na którą składa się pióro wieczne, notatnik oraz skórzane etui.

Firma Montblanc podkreśla, że podobnie jak wąż który zrzuca skórę, tak i sama kolekcja ulega przeobrażeniom, prezentując różnorodne reedycje historycznych modeli z początków XX wieku.

1 odpowiedź »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s