PIÓRA WIECZNE

Visconti Divina Ravenclaw – recenzja

Zaprezentowana kilka lat temu kolekcja piór o nazwie Divina, stała się jedną z najbardziej charakterystycznych serii w ofercie firmy Visconti. Koncepcja nawiązująca do złotego podziału oraz ”boskiej liczby” pi sprawiła, że właściwie na nowo zdefiniowana została koncepcja spiralnie ukształtowanego przyrządu piśmienniczego. Po edycji limitowanej o nazwie „Boska Proporcja”, włoski producent zaoferował także regularnie wytwarzane modele. Co pewniej czas jednak można zakupić bardziej unikatowe propozycje. Jedną z nich bez wątpienia jest wariant Ravenclaw, który dedykowany jest jednemu z czterech domów magii w szkole Hogwart, która znana jest z książek o przygodach Harrego Pottera.

Unikatowość nie bierze się wyłącznie z dedykacji tej serii. Wynika ona przede wszystkim z niewielkiej ilości sztuk, które zostały wyprodukowane. Liczba ta wynosi zaledwie 50 egzemplarzy.

Dostarczone do zdjęć i recenzji pióro miało rozmiar oversize. Z uwagi na dobre wyważenie pióra i rozsądną wagę, dobrze że producent zdecydował się na większy rozmiar. Właściwie wszyscy „w branży” są zgodni, że „jak Divina to oversize”.

Zarówno korpus jak i skuwkę wykonano z żywicy w atrakcyjnie się prezentującym kolorze niebieskim. Jego odcień balansuje pomiędzy intensywnością barwy, a elegancją. W połączeniu ze złoconymi elementami metalowymi, całość prezentuje się niezwykle atrakcyjnie.

Pióro posiada charakterystyczny dla Visconti system zamykania. Zastosowano rozwiązanie, które jest wypadkową pomiędzy zatykaniem, a zakręcaniem. Wystarczy bowiem obrót o około 30 stopni by skuwka znalazła się na swoim miejscu. W dodatku, w jej wnętrzu znajduje się sprężyna, która zabezpiecza ten element przed samoistnym odbezpieczeniem. Rozwiązanie to działa niezwykle sprawnie.

W modelu tym zamontowano stalówkę Dreamtouch, która jest wykonana z 23 karatowego palladu próby 950. Jest to ten sam Dreamtouch, którego już wielokrotnie dane mi było testować na łamach Zegarki i Pióra wobec czego zapraszam do zapoznania się z próbkami przygotowanymi przy pomocy takiej stalówki. Nie raz już podkreślałem, że stalówki Dreamtouch są doskonałe. Ich elastyczność, gładkie prowadzenie oraz mokra kreska sprawiają, że są dla mnie numerem jeden w świecie stalówek.

Na zakończeniu korpusu znajdziemy niewielki metalowy element będący w istocie odpowiedzialnym za napełnianie pióra. Jest to wysuwane pokrętło systemu piston filler. Rozwiązanie to jest naprawdę proste i bardzo skuteczne. W tym przypadku nie potrzebne było umieszczanie pokrętła tłoka pod odkręcaną zaślepką, którą każdorazowo musielibyśmy zdejmować podczas napełniania.

Pióro w liczbach:

  • długość pióra zamkniętego: 152mm
  • długość pióra otwartego: 138mm
  • długość skuwki: 60mm
  • średnica skuwki: 17mm
  • średnica korpusu: 14mm
  • waga: 43g

Podsumowanie:

Divina Ravenclaw to z pewnością cenne uzupełnienie kolekcji – zwłaszcza jeżeli zbieramy pióra włoskie ze szczególnym uwzględnieniem produktów. Dla osób, które po prostu poszukują nietuzinkowego przyboru piśmienniczego o dobrej jakości wykonania oraz doskonałych walorach użytkowych, również będzie to doskonała propozycja. Patrząc przez pryzmat bardzo niewielkiej wysokości limitacji, cena około 5000zł nie wydaje się wcale wygórowana.

Podziękowania dla firmy INNER – TOMAR S. C. będącej dystrybutorem marki Visconti za dostarczenie pióra do recenzji.

1 odpowiedź »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s