PIÓRA WIECZNE

Visconti Portofino – recenzja

Portofino to mała nadmorska miejscowość na wybrzeżu Liguryjskim, która zlokalizowana jest w północnej części Morza Śródziemnego. Stała się ona ikoną symbolizującą pasję do morza i żeglarstwa. Kolorowe elewacje budynków zdają się stykać z morzem, dla których tło stanowi niewielka i urokliwa zatoka, wydaje się być obrazem wręcz bajkowym. To wszystko sprawia, że obecnie uchodzi za jedną z najbardziej ekskluzywnych niewielkich miejscowości turystycznych we Włoszech.

Pióro oferowane jest w eleganckiej kasecie. Przez prostokątne okno wykonane z transparentnego materiału możemy obserwować umieszczone w jej wnętrzu pióro. Opakowanie jest właściwie wstępem do tego co możemy obserwować w przypadku pióra wiecznego bądź pióra kulkowego. Każdy z modeli wyprodukowano w ilości 388 egzemplarzy.

Korpus z drewna tekowego jest bezpośrednim nawiązaniem do pokładów motorówek oraz jachtów cumujących w Portofino. Nałożono na nie srebrną koszulkę, którą dodatkowo pokryto różowym złotem. W centralnej części umieszczono różę wiatrów mającą odnosić się do symboliki kompasu i ogólnie pojętych podróży. Wybrane powierzchnie wypełniono emalią w kolorze niebieskim. Sekcję, zakończenie korpusu oraz skuwkę wykonano ze stali nierdzewnej. Zestawione ze sobą materiały prezentują się razem bardzo elegancko i wydaje się, że w pełni udało się osiągnąć projektantom zamierzenie odwzorowania symboliki żeglarskiej. Pióro jest dobrze wyważone, dzięki czemu nawet dłuższe pisanie nie będzie uciążliwe dla nadgarstka. Zresztą kształt oparto na sprawdzonym już na przestrzeni lat modelu Homo Sapiens.

Metalowa skuwka mocowana jest za pomocą gwintu. W tym miejscu należy zaznaczyć, że gwint jest wykonany perfekcyjnie i zamykanie oraz otwieranie pióra przebiega bardzo gładko – wręcz aksamitnie, pomimo, że mówimy o elementach wykonanych z metalu. Jest to jeden z najlepszych gwintów metalowych z jakimi miałem do czynienia. Na skuwce umieszczono dwa pozłacane pierścienie, pomiędzy którymi umieszczono grawerunek symbolizujący morskie fale. On również został wypełniony niebieską emalią. Klips ma typową formę i elastyczność dla produktów Visconti. Aby dopasować klips oraz pierścienie na skuwce, zostały one również pokryte różowym złotem.

Palladowa stalówka Dreamtouch pisze doskonale, a przy tym umożliwia spore możliwości jeżeli chodzi o zmianę grubości linii. Niezależnie od wybranej szerokości, muszę przyznać, że stalówki Dreamtouch są bardzo dobre. Sposób w jaki suną po papierze, a także ich podatność nawet na niewielki nacisk jest tym, co je wyróżnia. Ilość podawanego na papier atramentu jest całkiem spora, lecz nie są to stalówki tzw. „lejące”. Na pewno ilość atramentu na papierze jest bardziej obfita aniżeli to co znamy z większości innych produkowanych obecnie stalówek. Aby dopasować kolorystykę stalówki do pozostałych elementów, pokryto ją warstwą różowego złota.

Wymiary i waga:

  • długość całkowita: 146,5mm
  • długość bez skuwki: 134mm
  • długość skuwki: 60mm
  • średnica skuwki: 17,5mm
  • średnica korpusu: 14mm
  • waga: 67g

Pióro jest zasilane podciśnieniowym systemem Power Filler. To w pewnym sensie cecha charakterystyczna piór Visconti, który jako jeden z nielicznych producentów, stosuje przede wszystkim systemy ciśnieniowe. Gwarantują one większy zasób atramentu wewnątrz pióra, co pozwala na zapisanie dużych ilości tekstu, bez konieczności tankowania. Trzeba jednak wspomnieć, że nie są to najłatwiejsze pióra w czyszczeniu, jeżeli często zmieniamy atrament.

Podsumowanie:

Visconti Portofino to piękne i bardzo dobrze wykonane pióro wieczne. Należy ono zdecydowanie do grupy tych produktów, które przyciągają spojrzenia. Pióro zostało wycenione na 6290zł i moim zdaniem jest to cena atrakcyjna. Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że produkt ten jest edycją limitowaną, do wykonania której użyto drewna tekowego, pozłacanego i grawerowanego srebra, wysokiej jakości polerowanej stali nierdzewnej jak i emalii, to okaże się, że wielokrotnie za podobne produkty inni producenci życzą sobie znacznie wyższych kwot. To wszystko zostało dodatkowo uzupełnione świetną stalówką Dreamtouch i wydajnym systemem zasilania. Zdecydowanie polecamy.

Podziękowania dla firmy INNER – TOMAR S. C. będącej dystrybutorem marki Visconti za dostarczenie pióra do recenzji.

2 odpowiedzi »

  1. Niesamowite pióro. Naprawdę warto je mieć. Nawet jak nie mieć to zawsze warto wejść na pana bloga i zobaczyć je.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s