Vacheron Constantin

Vacheron Constantin Les Cabinotiers Minute Repeater Tourbillon Sky Chart [Pre-SIHH 2019]

Foto: Materiały prasowe firmy Vacheron Constantin

Zaledwie wczoraj pisaliśmy o Grand Complication Phoenix, a dziś chcemy zaprezentować kolejną nowość z manufaktury Vacheron Constantin. Zegarek nazwany Minute Repeater Tourbillon Sky Chart, to nieco skromniejszy w komplikacje model przygotowany przez dział Les Cabinotiers. Skromniejszy, nie jest w tym przypadku zbyt adekwatnym słowem. Wielu producentów chciałoby zaoferować choć w połowie tak skomplikowany i dopracowany zegarek. Sama nazwa nie jest zbyt poetycka – jest po prostu zbiorem nazw trzech funkcji umieszczonych w czasomierzu. Manufaktura Vacheron Constantin opisuje tytułowy czasomierz, jako podążanie ścieżką wyznaczoną przez modele takie jak Celestia Astronomical Grand Complication 3600 i Symphonia Grande Sonnerie 1860, które zaprezentowano w roku 2017.

Bazą jest ten sam cow Grand Complication Phoenix kaliber tj. 2755 zaprojektowany i wykonany w manufakturze VC. Posiada on manualny naciąg sprężyny, oferując 58 godzin rezerwy chodu, co jest bardzo dobrym wynikiem wśród modeli wyposażonych w tego typu komplikacje. Mechanizm pracuje z częstotliwością chodu wynoszącą 2,5Hz (18000 VpH), a do łożyskowania jego ruchomych elementów 38 kamieni. Na budowę tego werku składa się 413 komponentów, czyli prawie o połowę mniej aniżeli w modelu Phoenix.

Foto: Materiały prasowe firmy Vacheron Constantin

Wykonana z białego złota próby 18 karatów koperta, mierzy 45mm średnicy oraz 15,1mm wysokości. Do jej ozdobienia użyto 112 diamentów o łącznej masie około 5,8 karata. Na godzinie 3 znajduje się koronka służąca do ustawiania bieżącego czasu, natomiast na godzinie 4:30 znajduje się zabezpieczony zakręconym elementem przycisk, który pozwala na regulację wskazań wyświetlanych z tyłu zegarka. Po lewej stronie koperty umieszczono element, dzięki któremu można włączać i wyłączać funkcję minutowej repetycji.

Na głównej tarczy umieszczono wskazanie bieżącego czasu. Czarna powierzchnia cyferblatu została w centralnej części ozdobiona giloszowanym wzorem. Na zewnętrznym pierścieniu umieszczono indeksy godzinowe, które wykonano z diamentów. Ponad całością przesuwają się wskazówki wyprodukowane z białego złota. Na godzinie 6 umieszczono wycięcie przez którą widoczny jest moduł obiegowego wychwytu, który połączony jest z tzw. małą sekundą.

Z drugiej strony czasomierza umieszczono wskazanie czasu gwiezdnego połączonego z miesiącami oraz z wykresem nieboskłonu. Tarcza prezentująca układ gwiazd dla półkuli północnej, jest ręcznie grawerowana.

Foto: Materiały prasowe firmy Vacheron Constantin

Zegarek jest oferowany wraz z czarnym, ręcznie szytym i wykańczanym paskiem ze skóry aligatora typu Mississippiensis. Wyposażony jest on w klamrę wykonaną z białego złota, która została ukształtowana na wzór połówki krzyża maltańskiego, stanowiącego logo manufaktury VC. Czasomierz jest sprzedawany w eleganckim pudełku wykonanym z drewna hebanowego z gatunku Makassar. W zestawie znajduje się również przyrząd ułatwiający korektę wskazań.

2 odpowiedzi »

  1. Niezwykły mechanizm. Lubię tą manufakturę. Gdy zobaczy się ten zegarek. Nie trzeba uzasadniać za co. Pozdrawiam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s