PIÓRA WIECZNE

Visconti Homo Sapiens Chiantishire Limited Edition – recenzja

Model Homo Sapiens firmy Visconti przeszedł bardzo ciekawą ewolucję od swoich pierwotnych założeń, do oferty, którą możemy obecnie znaleźć w katalogu produktów. Początkowo było to pióro, które miało zwracać uwagę przede wszystkim za sprawą bardzo nietypowego materiału z którego je wyprodukowano (dla przypomnienia – chodzi o połączenie żywicy z bazaltem pozyskiwanym z lawy wulkanicznej. Test tego pióra znajdziecie TUTAJ). Następnie producent zdecydował się na zaprezentowanie kilku wariantów, które były w dużej mierze transparentne. Mowa chociażby o Florentine Hills czy London Fog. Kształt pióra okazał się na tyle funkcjonalny, że model Homo Sapiens stał się jednym z flagowych modeli. Klienci docenili także ciekawą kolorystykę nowych wariantów. Wobec powyższego, trudno się dziwić, że pewien czas temu zaprezentowano kolejną propozycję – tym razem o nazwie Chiantishire.

Zgodnie z tym co sugeruje nazwa, jest to pióro mające nawiązywać do najsłynniejszego regionu produkującego wino Chianti. Model ten łączy barwę białą (czy też właściwie chodzi bardziej o transparentność materiału) z różnymi odcieniami czerwieni oraz delikatnymi nutami fioletu. Właściwie trudno napisać tutaj coś więcej aniżeli w poprzednich testach, gdyż zmiany ograniczają się do kolorystyki. Przypomnimy jednak wymiary oraz charakterystykę wykonanej z palladu stalówki Dreamtouch, które są przecież identyczne np z London Fog.

Wymiary i waga:

  • długość całkowita: 146mm
  • długość bez skuwki: 133mm
  • średnica korpusu: 14mm
  • średnica skuwki: 16,5mm
  • waga: 40g

Palladowa stalówka Dreamtouch pisze doskonale, a przy tym umożliwia spore możliwości jeżeli chodzi o zmianę grubości linii. Niezależnie od wybranej szerokości, muszę przyznać, że stalówki Dreamtouch są bardzo dobre. Sposób w jaki suną po papierze, a także ich podatność nawet na niewielki nacisk jest tym, co je wyróżnia. Ilość podawanego na papier atramentu jest całkiem spora, lecz nie są to stalówki tzw. „lejące”. Na pewno ilość atramentu na papierze jest bardziej obfita aniżeli to co znamy z większości innych produkowanych obecnie stalówek.

Pióro jest oferowane w nowo zaprojektowanym, kwadratowym opakowaniu z drewna, które prezentuje się bardzo elegancko. W pudełku znalazło się także miejsce na butelkę bordowego atramentu.

Mnie osobiście pióro to bardzo się podoba. Stanowi ono udane poszerzenie oferty kolorystycznej modelu Homo Sapiens.

Podziękowania dla firmy INNER – TOMAR S. C. będącej dystrybutorem marki Visconti za dostarczenie pióra do testu.

4 odpowiedzi »

  1. Niezwykle atrakcyjny model. Który ma wiele atrybutów. A każdy kompozyt jest niesamowicie dopracowany. Wszystkie elementy tworzą super kompozycję. Pozdrowienia dla piszących tego bloga.

  2. Z okazji zbliżających się świąt życzę całej redakcji bloga przeżyć tak pięknych jak pióra i zegarki prezentowane na blogu. Oraz ciepłego i radosnego klimatu. Wesołych Świąt.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s