PIÓRA WIECZNE

Visconti Homo Sapiens London Fog – test

visconti_hs_londonfog_sm-2Kolekcja przyborów piśmienniczych Homo Sapiens rozwija się w najlepsze. Model London Fog jest kolejnym po Florentine Hills przedstawicielem specjalnych edycji opartych na wspomnianej wcześniej kolekcji. Pióra te różnią się przede wszystkim kolorystyką. Zamiast żywej zieleni, mamy szarości, które dodają temu wariantowi pewnej powagi i elegancji.

Z żywicy w kolorze niebiesko-szarym wykonano skuwkę, sekcję oraz pokrętło tłoka. Korpus będący w przeważającej większości transparentny, przenikają kolorowe „fale”. Zróżnicowany układ domieszek kolorystycznych sprawia, że każdy egzemplarz jest na swój sposób niepowtarzalny. Numer konkretnego egzemplarza możemy odczytać z pierścienia umieszczonego na korpusie.

Na skuwce odnajdziemy charakterystyczny dla Visconti klip oraz logo producenta na zwieńczeniu. Dwa pierścienie skuwki zostały umieszczone w każdej z wersji pióra Homo Sapiens. Pióro możemy spersonalizować za pomocą usługi „Visconti My Pen”. Jeżeli chodzi o sposób zamykania pióra to tutaj również występuje analogia względem innych produktów z tej serii. W modelu tym zastosowano rozwiązanie, które jest wypadkową pomiędzy zatykaniem, a zakręcaniem. Wystarczy bowiem obrót o około 30 stopni by skuwka znalazła się na swoim miejscu. W dodatku, w jej wnętrzu znajduje się sprężyna, która zabezpiecza ten element przed samoistnym odbezpieczeniem. Rozwiązanie to działa niezwykle sprawnie.

visconti_hs_londonfog_sm-1

visconti_hs_londonfog_sm-3

visconti_hs_londonfog_sm-4

visconti_hs_londonfog_sm-5Palladowa stalówka Dreamtouch w tym przypadku ma szerokość „M”. Pisze ona doskonale, a przy tym umożliwia spore możliwości jeżeli chodzi o zmianę grubości linii. Niezależnie od wybranej szerokości, muszę przyznać, że stalówki Dreamtouch są doskonałe. Sposób w jaki suną po papierze, a także ich podatność nawet na niewielki nacisk jest tym, co je wyróżnia. Ilość podawanego na papier atramentu jest całkiem spora, lecz nie są to stalówki tzw. „lejące”. Na pewno ilość atramentu na papierze jest bardziej obfita aniżeli to co znamy z większości innych produkowanych obecnie stalówek.

Wymiary i waga:

  • długość całkowita: 146mm
  • długość bez skuwki: 133mm
  • średnica korpusu: 14mm
  • średnica skuwki: 16,5mm
  • waga: 40g

visconti_hs_londonfog_sm-6

visconti_hs_londonfog_sm-7

visconti_hs_londonfog_sm-8

visconti_hs_londonfog_sm-9

visconti_hs_londonfog_sm-10

visconti_hs_londonfog_sm-11Pióro jest bardzo dobrze wyważone, oraz bardzo przyjemne w dotyku. Zastosowane materiały sprawiają wrażenie gładkich i wręcz aksamitnych. Żywica jest wysokiej jakości. Z uwagi na rozmiary pióra raczej niewiele osób będzie próbowało pisać piórem z założoną na tył skuwką, jednak takie rozwiązanie odradzam, gdyż wtedy pióro dosyć mocno przeważa się w tył.

Pióro jest zasilane za pomocą systemu „Double Reservoir Power Filler”. Napełnianie pióra polega na odkręceniu pokrętła na końcu korpusu oraz odciągnięciu do końca tłoka. Po tych czynnościach zanurzamy stalówkę w atramencie i dociskamy do końca tłok. Po kilku sekundach pióro jest zatankowane, tak więc możemy zakręcić tylne pokrętło do pozycji pierwotnej.

visconti_hs_londonfog_sm-12

visconti_hs_londonfog_sm-13

visconti_hs_londonfog_sm-14

visconti_hs_londonfog_sm-15

visconti_hs_londonfog_sm-16

visconti_hs_londonfog_sm-17

visconti_hs_londonfog_sm-19

visconti_hs_londonfog_sm-18

visconti_hs_londonfog_sm-20

Podsumowanie:

London Fog to kolejne bardzo udane pióro firmy Visconti. Oparto je na dobrze przyjętej bazie jaką jest kolekcja Homo Sapiens, a dodatkowo powiela ciekawe wzorce znane już z edycji Florentine Hills. Ze względu na bardziej stonowaną kolorystykę może on znaleźć większe grono nabywców. Jeżeli chodzi o wykonanie oraz właściwości piśmiennicze to pióro mogę zdecydowanie polecić.

Podziękowania dla firmy INNER – TOMAR S. C. będącej dystrybutorem marki Visconti za dostarczenie pióra do testu.

4 odpowiedzi »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s