W SZKLANECZCE...

The Balvenie 14YO Caribbean Cask

Whisky finiszowania w beczkach po karaibskim rumie jest raczej czymś specyficznym i niecodziennym jeżeli chodzi o półki naszych sklepów. 

Kolor: bursztynowy

Zapach: przyjemne połączenie orzeźwienia i słodyczy, sporo aromatów kwiatowych i owocowych. Dodatkowo karmel i toffi (trudno powiedzieć czego więcej). Najmocniej czuć jednak nuty kwiatowe. Przy silniejszym zaciągnięciu się, czuć rum, który odegrał tutaj ważną rolę. 

Smak: początkowa słodycz, karmel i wanilia dosyć szybko ustępują pikantnym akcentom, czuć młodą dębinę beczek, która brała udział w finiszowaniu trunku. Końcówka wydaje się nawet nieco przypominająca naturalne kakao. Bardzo przyjemnie rozgrzewa, więc można ją polecić nie tylko na zimowe wieczory, chociaż w takiej sytuacji pewnie najbardziej ten fakt docenimy. 

Finisz: to połączenie słodkiego toffi z dębową goryczką. Trwa on całkiem długo i jest naprawdę przyjemny. Ta whisky ma gładką, wręcz balsamiczną konsystencję, dzięki której przyjemnie spływa podgardle, pozwalając długo cieszyć się jej przyjemnym aromatem. 

ABV: 43%

Podsumowanie:

The Balvenie 14YO Caribbean Cask to moim zdaniem naprawdę dobra whisky. Ceny wahają się pomiędzy 260, a 300zł. Nie jest to kwota niska, ale moim zdaniem jest ona warta tej kwoty – zdecydowanie warto ją zakupić jeżeli jest okazja na korzystniejszą cenę. Mnie udało się trafić ją znacznie poniżej tej kwoty, więc tym bardziej jestem zadowolony z zakupu. Warto również spróbować choćby z uwagi na cechę wspomnianą na początku tj. że nie znajdziemy zbyt wielu alternatyw w kategorii whisky finiszowanych w beczkach po rumie. 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s